Konfirmacja

Hasło tygodnia„Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem (J 15, 16a).

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się już jutro, 10 czerwca o godz. 17:30, a więc w Drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na nabożeństwo Słowa Bożego.

2.) Z kolei następne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 16 czerwca – o godz. 10.00. Po nabożeństwie nastąpi rozdanie świadectw uczniom i uczennicom, którzy w mijającym roku szkolnym uczęszczali do Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego działającego w naszej Parafii. Serdecznie zapraszam!

3.)We wtorek 11 czerwca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Natomiast w najbliższy wtorek nie odbędzie się już próba chóru parafialnego! Wraz z dzisiejszym śpiewem nasz chór kończy sezon pracy. Pani dyrygentce Katarzynie Folgart oraz chórzystkom i chórzystom dziękuję za czas i energię poświęcone na wspólne próby i śpiew podczas naszych uroczystości kościelnych w czasie minionych 10 miesięcy. Zapracowali sobie Państwo na zasłużony odpoczynek!

5.) W środę 12 czerwca br. w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem (które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji). Tematem naszego spotkania będzie WIARA. Kontynuujemy temat rozpoczęty w ub. miesiącu. Punktem odniesienia naszych rozmów jest książka pt. „Dynamika wiary” autorstwa Paula Tillicha – jednego z najwybitniejszych teologów ewangelickich XX wieku. Gorąco zapraszam!

6.) W czwartek 13 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy ostatni rozdział Księgi).

7.) W piątek 14 czerwca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

8.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej dostępna lista, na którą można wpłacać dowolne ofiary. Zbiórkę kończymy 10 czerwca, w Drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Za już wpłacone datki serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom!

9.) Tydzień temu po nabożeństwo odbyło się Święto Parafialne, którego częścią składową był Dzień Dziecka. Z tego miejsca chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu brały udział w przygotowaniach, a także były odpowiedzialne za organizację i prowadzenie konkretnych punktów programu.

Program Święta Parafialnego i Dnia Dziecka zrealizowaliśmy wspólnie z wolontariuszami z Parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Nasza siostrzana Parafia również znacząco dofinansowała całe przedsięwzięcie, za co tą drogą z serca dziękuję jej Radzie Parafialnej! 

Wprawdzie ulewny deszcz gwałtowanie skrócił nasze świętowanie, co zwłaszcza nie spodobało się dzieciom i młodzieży, ale osobiście uważam, że święto parafialne z Dniem Dziecka były udanym i bezpiecznym przedsięwzięciem.

W niedzielę za tydzień, 16 czerwca, już po nabożeństwie i rozdaniu świadectw, zapraszam dzieci od 7-go roku życia i wzrostu min. 120 cm do ogrodu parafialnego, gdzie będzie można skorzystać z tzw. zjazdu tyrolskiego. Panowie odpowiedzialni za przygotowanie tej atrakcji (Paweł Niemczyk, Michał Cuch i Przemysław Dusiński) zadeklarowali uruchomienie sprzętu i czuwanie nad bezpieczeństwem tej zabawy na świeżym powietrzu. Rzecz oczywista, ta oferta będzie aktualna pod warunkiem wystąpienia odpowiednich warunków pogodowych. Dzieciom będzie potrzebne ubranie na zmianę: z galowego na sportowe. W razie potrzeby niezbędnych informacji udzieli po nabożeństwie pan Michał Cuch.

Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować Rodzicom Konfirmantów, Kołu Pań, Radzie Parafialnej, młodzieży ze spotkań młodzieżowych, a także osobom spoza tych wymienionych grup, które w ciągu minionego tygodnia oraz wczoraj przygotowywały kościół, a także dom parafialny i posesję parafialną przed dzisiejszą konfirmacją.

Rodzicom Konfirmantów dziękuję także za ufundowanie kwiatów oraz ich odpowiednią aranżację kościele (zwłaszcza w prezbiterium). Rodzice Konfirmantów zadbali również o zakup drzewka na pamiątkę dzisiejszej Konfirmacji. Tydzień temu przy okazji święta parafialnego nasi Konfirmanci zasadzili drzewko (platan) w pobliżu wejścia do kościoła.

Rodzice Konfirmantów również ufundowali dzisiejszy poczęstunek w kawiarence parafialnej, na który już teraz w ich imieniu wszystkich serdecznie zapraszam!

 

ks. dr Dariusz Chwastek