6. niedziela po Wielkanocy – Exaudi

Hasło tygodnia„A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię wszystkich do siebie pociągnę (J 12, 32).

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 9 czerwca br. – o godz. 10.00. Będzie to uroczyste nabożeństwo konfirmacyjne, na które serdecznie zapraszam!

2.)We wtorek 4 czerwca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

3.) Ponadto również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

4.) W środę 5 czerwca br. o godz. 16.30 odbędzie się wspólne spotkanie przedstawicielek czterech Kół Pań warszawskich Parafii ewangelickich. Gorąco zapraszam w imieniu naszego Koła Pań.

5.) W czwartek 6 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy ostatnie rozdziały Księgi).

6.) W piątek 7 czerwca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

7.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na czerwiec. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

8.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej jest dostępna lista, na którą można wpłacać dowolne ofiary. Zbiórka kończy się za tydzień, w Święta Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca br. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Za już złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

9.) Polecam również bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła. 

10.) W związku z dzisiejszym Świętem Parafialnym, którego częścią składową jest Dzień Dziecka, chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które wczoraj brały udział w przygotowaniach! Z kolei z góry chciałbym już podziękowac tym osobom, które dzisiaj będą odpowiedzialne za organizację i prowadzenie konkretnych punktów programu.

Chciałbym podkreślić, że program Święta Parafialnego i Dnia Dziecka realizujemy wspólnie z wolontariuszami z Parafii E-A Świętej Trójcy w Warszawie. Nasza siostrzana Parafia również znacząco dofinansowała całe predsięwzięcie. Za to materialne wsparcie tą drogą gorąco dziękuję ks. Piotrowi Gasiowi – proboszczowi Parafii – oraz Radzie Parafialnej! 

Jeszcze raz wszystkich zapraszam do udziału w Święcie Parafialnym i Dniu Dziecka, a także życzę udanego, radosnego i bezpiecznego czasu na świeżym powietrzu! 

11.) Po nabożeństwie tegoroczni konfirmanci zasadzą przed kościołem drzewko na pamiątkę swojej konfirmacji. Miejsce zostało wybrane i odpowiednio przygotowane – cała operacja potrwa przysłowiową chwilę tuż po rozpoczęciu programu świętowania!  

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek