Ostatnia Niedziela po Epifanii

Hasło tygodniaNad tobą zabłyśnie Pan, a Jego chwała ukaże się nad tobą(Iz 60,2)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 9 lutego br. – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) Jutro, w poniedziałek 3 lutego o godz. 17.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam jej członków.

3.) Również jutro (w poniedziałek 3 lutego) o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy Al. Solidarności 76 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. (Odbywa się ono w ramach comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych). Zapraszam gorąco w imieniu gospodarzy.

4.) We wtorek 4 lutego br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej o godz. 17.15.

5.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

6.) W środę 5 lutego odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30. Jak zwykle ma ono charakter otwarty. Serdecznie zapraszam.

7.) W czwartek 6 lutego odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy analizować kolejny rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!

8.) W najbliższy czwartek, 6 lutego, o godz. 17.30 odbędzie się również sprawozdawcze wspólne zebranie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego. Członków obu gremiów serdecznie zapraszam.

9.) W piątek 7 lutego odbędzie się kolejne spotkanie młodzieżowe, na które zapraszam młodzież pokonfirmacyjną oraz studentów.

10.) W dniach od 16 do 26 sierpnia br. w Jantarze w woj. pomorskim w ośrodku „Przystań przy lesie” odbywać się będzie obóz wypoczynkowo-rekreacyjny dla młodzieży konfirmacyjnej i pokonfirmacyjnej. Koszt obozu wynosi 1250 zł (obejmuje nocleg, wyżywienie i atrakcje). Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby chętne do wzięcia udziału w obozie mogą zapisywać swoje dzieci w kancelarii parafialnej wraz z wpisowym w wysokości 500 zł do 31 marca 2020 r. Więcej informacji można uzyskać u p. Grzegorza Frydy.

11.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych podchodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok podatkowy 2018. I tak na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy kwotę w wysokości 13 337 zł. Z serca dziękuję wszystkim Osobom, które postanowiły w zeszłym roku przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej! Jak co roku, dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – jak zawsze z myślą o osobach najbardziej potrzebujących.

12.) W imieniu Rady Parafialnej uprzejmie dziękuję wszystkim osobom, które uregulowały swoje składki kościelne za miniony oraz bieżący rok!

13.) Zachęcam do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na luty, który znajduje się przy wyjściu z kościoła.

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek