Hasło dnia: „ Lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie” (Iz 9,1)

  1. Nabożeństwo w I  Dzień Świąt Bożego Narodzenia- 25 grudnia –  o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą.
  2. Nabożeństwo w  II Dzień Świąt Bożego Narodzenia- 26 grudnia- o godz. 10.00

Będzie to nabożeństwo Słowa Bożego.

  1. W poniedziałek 30.12.2019r. O godz. 18 odbędzie ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie dla zainteresowanych luteranizmem. Tematem spotkania będzie rozumienie Komunii Świętej.
  2. Na dzisiejszą niedzielę został przygotowany grudniowy świąteczny nr biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Bardzo dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów! Dziękuję także całemu kolegium redakcyjnemu za wykonaną pracę! Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!
  1. W pokoju po prawej stronie – przy wyjściu z kościoła – do odbioru są paczki dla naszych Seniorów. Ta akcja rokrocznie obejmuje wszystkich Seniorów w naszej Parafii, toteż jeśli np. są dzisiaj z nami osoby powyżej 75-go roku życia lub ich rodziny, bardzo proszę o odbiór gotowej paczki! Zależy nam na tym, żeby wszystkie paczki jeszcze przed Świętami znalazły się w rękach tych, dla których zostały przygotowane! Serdecznie dziękuję Kołu Pań, Komisji Diakonijnej i Parafii za przygotowanie paczek z załączonymi życzeniami świątecznymi dla najstarszej generacji naszej Parafii!
  2. Polecam naszej uwadze świece wigilijne, które rozprowadzamy w ramach diakonijnej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece dostępne są również przy wyjściu z kościoła – w punkcie z literaturą! W tym samym miejscu do nabycia są także nowe „Kalendarze Ewangelickie” oraz „ Z Biblią na co dzień”.
  1. W dniach od 16-26 sierpnia w Jantarze w woj. pomorskim w ośrodku „Przystań przy lesie” odbywać się będzie obóz wypoczynkowo-rekreacyjny dla młodzieży konfirmacyjnej i konfirmacyjnej. Koszt obozu to 1250 zł (nocleg, wyżywienie, atrakcje). Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne mogą zapisywać swoje dzieci w kancelarii parafialnej wraz z wpisowym w wysokości 500 zł do 31 marca 2020 r. Więcej informacji u p. Grzegorza Frydy.