Trzecia niedziela w Adwencie

Hasło tygodnia:  Przygotujcie na pustyni drogę. Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy (Iz 40,3.10).

         1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w najbliższy czwartek – 19 grudnia – o godz. 17.30. Będzie to tygodniowe nabożeństwo Słowa Bożego, które zostanie odprawione w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam! 

         2.) Natomiast na najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą zapraszam do kościoła w niedzielę za tydzień – 22 grudnia – o godz. 10.00.

         3.) Wspólne pierwsze posiedzenie Komitetu Parafialnego oraz Rady Parafialnej odbędzie się16 grudnia- poniedziałek- o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków Komitety Parafialnego i Rady Parafialnej.

         4.)  We wtorek 17 grudnia br. o godz. 17. 15 odbędzie się lekcja dla grupy konfirmacyjnej.

         5.) W środę 18 grudnia o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej !

         6.) W piątek 20 grudnia o godz. 20.00 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 (sala nr 1) odbędzie się wspólna Adwentówka  Warszawskiej Młodzieży Ewangelickiej. Zapraszam serdecznie młodzież szkolną i studentów.

         7.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie jutro, w poniedziałek 16 grudnia br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

         8.) Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Warszawie zaprasza na spotkanie 16 grudnia o godz. 17:30.  n z Panem dr Aleksander Łupienko, który zaprezentuje temat: „ Ks. Leopold Otto i jego znaczenie dla luteranów w Polsce”. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie przy ul. Kredytowej 4.

         9.) Jak co roku w naszej parafii są do nabycia świece diakonijne akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece dostępne są w kilku kolorach i formach w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

         10.) Również w punkcie z wydawnictwami jest do kupienia Kalendarz Kościelny na rok 2020 oraz książeczka z Biblią na co dzień.

         11.) W tym roku Koło Pań, Komisja Diakonijna naszej Parafii oraz Parafia przygotowały paczki dla wszystkich seniorów (a więc dla osób powyżej 75-go roku życia). Zależy nam na tym, by gotowe paczki jeszcze przed Świętami mogły się znaleźć we właściwych rękach. Dlatego prosimy o odbieranie paczek przy wyjściu z kościoła w pokoju po prawej stronie.

Serdecznie dziękuję Kołu Pań, Komisji Diakonijnej oraz Parafii za przygotowanie paczek z załączonymi życzeniami świątecznymi dla najstarszej generacji naszej Parafii!

         12.) Zachęcam do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2020. Osoby chętne mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

         13.) Chciałabym również gorąco podziękować za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

         14.)  Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych

pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok

podatkowy 2018. I tak na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy

kwotę w wysokości 13 337 zł.

Z serca dziękuję wszystkim Osobom, które postanowiły w tym roku

przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej! Jak

co roku, dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak

najlepszy użytek – jak zawsze z myślą o osobach najbardziej potrzebujących.