3. niedziela po Wielkanocy – Jubilate

Hasło tygodnia„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5, 17).

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 19 maja br. – o godz. 10.00. Podczas tego nabożeństwa będzie z nami Biskup Diecezji warszawskiej, ks. Jan Cieślar, który wprowadzi w urzędowanie nowo wybraną Radę Parafialną. Serdecznie zapraszam!

2.) W poniedziałek 13 maja o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

3.)We wtorek 14 maja br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 15 maja br. w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Tematem spotkania będzie postać Zofii Kossak-Szczuckiej, o której będzie mówić pani Aleksandra Bernacka-Frankowska– prezes Warszawskiego Koła. Zapraszam w imieniu organizatorów!

6.) Również w środę 15 maja godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Będzie to ostatnie posiedzenie Rady Parafialnej obecnej kadencji.

7.) W czwartek 16 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy teraz 21 rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

8.) W piątek 17 maja o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.) Przy wyjściu z kościoła jest nadal do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na maj. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii. 

10.) Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!

11.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać dowolne ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca br. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Za złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

12.) Polecam również bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.         

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek