2. niedziela po Wielkanocy – Misericordias Domini

Hasło tygodnia„Ja jestem dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny” (J 10, 11. 27-28).

1.)Gorąco zapraszam na nabożeństwo już jutro, 6 maja, o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego, które nasza Parafia organizuje we współpracy z Towarzystwem Biblijnym w Polsce z okazji Ekumenicznych Dni Biblijnych. Kazanie wygłosi Pani Małgorzata Platajs – dyrektor Towarzystwa. Nabożeństwo będzie nagrywane przez II program Polskiego Radia.

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 12 maja – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

3.)W najbliższy wtorek 7 maja br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego.

5.) W środę 8 maja odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30. Jak zwykle ma ono charakter otwarty. Serdecznie zapraszam.

6.) W najbliższy czwartek 9 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy teraz 20 rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

7.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na maj. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii. 

8.) Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!

9.) W piątek 10 maja o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

 10.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej dostęna jest lista, na którą można wpłacać dowolne ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca br. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Za złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

11.) Polecam również bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.                                                        

 

ks. dr Dariusz Chwastek