Niedziela Septuagesimae (70 dni przez Wielkanocą)

Hasło tygodniaNakłoń, Boże mój, swojego ucha i usłysz! Nie dla naszej sprawiedliwości zanosimy nasze błaganie przed Twoje oblicze, lecz dla obfitego Twojego miłosierdzia(Dn 9, 18).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 24 lutego, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie w poniedziałek 18 lutego br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. (Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca).

3.) Również jutro (w poniedziałek 18 lutego br.) o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Podczas spotkania państwo Ewa i Wojciech Baranowieprzedstawią prezentację filmową z własnym komentarzem o Syrii z czasów poprzedzających rozpoczęcie działań wojennych. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) We wtorek 19 lutego br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

5.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

6.) Wnajbliższą środę, 20 lutego br., w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

7.) Również w środę 20 lutego o godz. 17.30 odbędzie się sprawozdawcze wspólne zebranie Komitetu Parafialnego i Rady Parafialnej.

8.) W czwartek 21 lutegoo godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 18 rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

9.) W piątek 22 stycznia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

10.) Uwadze Zboru polecam nowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie tego wydania. Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz w domu parafialnym. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

11.) W związku z koniecznością przeprowadzenia wyborów do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej, zachęcam do zgłaszania kandydatów do tych trzech gremiów. Ostateczny termin zgłaszania upływa w niedzielę 17 marca o godz. 13.00.

Chcąc ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których również można zgłaszać kandydatów. Wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie proszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

12.) Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie się 31 marca br. bezpośrednio po nabożeństwie

13.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości w wysokości 13 648.

W tym roku ponownie chcielibyśmy zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

14.) Komisja ds. Rodzin naszej Diecezji serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym ŚNIADANIU KOBIET, które odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali Parafii E-A Św. Trójcy w Warszawie (ul. Kredytowa 4, sala nr 1). Szczegóły zaproszenia widnieją na plakacie. Ze względów organizacyjnych Komisja ds. Rodzin prosi o zgłoszenie swojego udziału telefonicznie (tel. 22 556 46 60) lub mailowo (warszawa-trojca@luteranie.pl). Zapraszam w imieniu organizatorów.

 

  • ks. dr Dariusz Chwastek