Niedziela Sexagesimae (60 dni przed Wielkanocą)

Hasło tygodniaDziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych(Hbr 3,15)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 3 marca, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.)We wtorek 26 lutego br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

3.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

4.)W środę, 27 lutego br., w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Gorąco zapraszam!

5.) W czwartek 28 lutego o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 19 rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

6.) W piątek 1 marca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

7.) Komisja ds. Rodzin naszej Diecezji serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym ŚNIADANIU KOBIET, które odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali Parafii E-A Św. Trójcy w Warszawie (ul. Kredytowa 4, sala nr 1). Szczegóły zaproszenia widnieją na plakacie. Ze względów organizacyjnych Komisja ds. Rodzin prosi o zgłoszenie swojego udziału telefonicznie (tel. 22 556 4660) lub mailowo (warszawa-trojca@luteranie.pl). Zapraszam w imieniu organizatorów.

8.) Uwadze Zboru polecam bieżący numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

9.) W związku z koniecznością przeprowadzenia wyborów do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej, zachęcam do zgłaszania kandydatów do tych trzech gremiów. Ostateczny termin zgłaszania upływa w niedzielę 17 marca o godz. 13.00.

Chcąc ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których również można zgłaszać kandydatów. Wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie proszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

10.)Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie się 31 marca br. bezpośrednio po nabożeństwie

11.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości w wysokości 13 648.

W tym roku ponownie chcielibyśmy zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

 

ks. dr Dariusz Chwastek