Święta Zesłania Ducha Świętego

Hasło tygodnia„Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów” (Za 4, 6).

1.)Najbliższe nabożeństwo odbędzie się jutro, a więc w II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego– nabożeństwo Słowa Bożego rozpocznie się o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam!

2.) Z kolei nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień– 27 maja o godz. 10.00. Gorąco zapraszam!

3.)21 maja br. – w trzeci poniedziałek miesiąca – Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie zaprasza osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie,towarzysko pośpiewaćznane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4.

4.) Również w poniedziałek21 maja br. o godz. 17.30w tym samym miejscu (sala parafialna przy ul. Kredytowej 4) odbędzie się zebranieWarszawskiego OddziałuPolskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie dr hab. Piotr Kociumbas, germanista z UW, który wygłosi prelekcję pt.:  „Śpiewnik Ewangelicki”, czyli co dzisiaj pozostało z kancjonałów używanych w pierwszych stuleciach Reformacji”. Piotr Kociumbas jest adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego; ma wykształcenie nie tylko filologiczne, lecz także muzyczne; w swoich badaniach i pracach naukowych łączy obie dziedziny.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.)Dzisiaj kończymy zbiórkę ofiar naBratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą jeszcze dzisiaj można wpłacać ofiary. Za wszelkie złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

6.) We wtorek 22 maja br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próbachóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

Korzystając okazji, dodam, żew sobotę 19 maja nasz Chór parafialny wziął udział w dorocznym Zjeździe Chórów Diecezji Warszawskiej, którego gospodarzem była Parafia ewangelicka w Tomaszowie Mazowieckim. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim osobom tworzącym chór za godne reprezentowanie naszej Parafii na zewnątrz. Dyrygentce: Pani Katarzynie Folgart dziękuję za dobór odpowiedniego repertuaru, który został zaprezentowany podczas Koncertu Finałowego.

7.) Wśrodę 23 maja o godz. 18.00 wdomu parafialnym odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tym razem będziemy mówić o relacji myzyki i Słowa. Gorąco zapraszam!

8.) W czwartek24 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy jedenasty rozdział Księgi). Zapraszam!

9.)Również w czwartek 24 maja o godz. 18.00 przy ul. Dąbrowskiego 56 Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawiewraz z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika  Powszechnego organizuje debatę z cyklu „Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”.Gośćmi spotkania pt. „Godność w czasach wolności – między nauką, etyką i wiarą” będą: s. Barbara Chyrowicz, prof. Magdalena Fikus i ks. bp Marcin Hintz.

Organizatorzy proszą o zgłoszenia swojej obecności na adres: warszawa@klubtygodnika.pl

10.)  W piątek 25 maja ogodz. 19.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej. Zapraszam!

11.) Uwadze Zboru polecam majowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie swoich tekstów. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

12.) Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!

 

ks. dr Dariusz Chwastek