6. niedziela po Wielkanocy – Exaudi

Hasło tygodnia„A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemi wszystkich do siebie przyciągną (J 12, 32).

1.)Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 20 maja br. o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo w I Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego.

Z kolei w II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętegonabożeństwo Słowa Bożego rozpocznie się o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam!

2.)Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w domu parafialnym odbędzie się loteria fantowa, którą organizuje Koło Pań. Zarazem dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji loterii!

3.)Jeszcze przez tydzień będzie trwać zbiórka datków naBratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać ofiary. Za wszelkie już złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

4.) Wponiedziałek 14 maja o godz. 17.30odbędzie się spotkanie członków i sympatykówbyłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.)We wtorek 15 maja br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próbachóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

6.)W środę 16 maja o godz. 18.30 odbędzie sięzebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

7.)W czwartek17 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy jedenasty rozdział Księgi).

8.)W piątek 18 maja ogodz. 19.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej. Zapraszam!

9.)Mamy także zaproszenie z Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie na debatęwspółorganizowaną z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika  Powszechnego z cyklu „Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”, któraodbędzie się 24 maja godz. 18.00 w siedzibie FKA przy ul. Dąbrowskiego 56. Gośćmi spotkania pt. „Godność w czasach wolności – między nauką, etyką i wiarą” będą: s. Barbara Chyrowicz, prof. Magdalena Fikus i bp Marcin Hintz.

Organizatorzy proszą o zgłoszenia swojej obecności na adres: warszawa@klubtygodnika.pl

10.)Polecam aktualny nr„Zwiastuna Ewangelickiego” łącznie z innymiczasopismami i publikacjami, które znajdują się w punkcie z literaturą przywyjściu z kościoła.

11.) Gorąco dziękuję wszystkim Osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!

12.)W poniedziałek 21 maja br. o godz. 17.30w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4odbędzie się zebranie Warszawskiego OddziałuPolskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie dr hab. Piotr Kociumbas, germanista z UW, który wygłosi prelekcję pt.:  „Śpiewnik Ewangelicki”, czyli co dzisiaj pozostało z kancjonałów używanych w pierwszych stuleciach Reformacji”.

Pan Piotr Kociumbas jest adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiegołł; ma wykształcenie nie tylko filologiczne, lecz także muzyczne; w swoich badaniach i pracach naukowych łączy obie dziedziny.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

ks. dr Dariusz Chwastek