Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Hasło tygodniaByłem martwy, a oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu(Obj 1, 18 / BE) 

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia br. – o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo spowiednio-komunijne!

2.) Następne niedzielne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

3.) W najbliższy wtorek, a więc 2 kwietnia, nie odbędą się jeszcze lekcje religii dla dzieci i młodzieży ani próba chóru parafialnego. Najbliższe terminy lekcji religii przypadają w niedzielę za tydzień – 7 kwietnia!

4.) Również w przyszłą niedzielę (7 kwietnia br.) wracają szkółki niedzielne dla dzieci przedszkolnych – zajęcia są organizowane w czasie trwania nabożeństw. Gorąco zapraszam!

5.) W czwartek 4 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować 5. rozdział Listu ap. Pawła do Galacjan.

Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym, a stosowne zaproszenie wraz z linkiem do połączenia w aplikacji ZOOM pojawi się w czwartek przed spotkaniem na stronie internetowej naszej Parafii. A zatem zapraszamy do domu parafialnego lub przed ekrany komputerów!

6.) W piątek 5 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, na które gorąco zapraszam młodzież licealną i studencką!

7.) Polecam aktualny wiosenno-świąteczny numer informatora parafialnego „Nasza Parafia”! Z serca dziękuję zarówno Autorkom i Autorom za przygotowanie swoich tekstów, jak i tym Osobom, które koordynowały prace redakcyjne i edytorskie! Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także można go czytać w wersji cyfrowej dostępnej na naszej stronie parafialnej:

https://pulawska.luteranie.pl/wp-content/uploads/2024/03/nasza-parafia_01-03.24.pdf

8.) Diecezjalna Komisja ds. Rodziny zaprasza na „Diecezjalne Śniadanie Kobiet”, które odbędzie się 13 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 w kościele Św. Trójcy w Warszawie.

Ze względów organizacyjnych swoją wolę uczestnictwa należy potwierdzić do niedzieli 7 kwietnia 2024 r. u Pani Elżbiety Byrtek (tel. 602 837169 [SMS] lub email: ebyrtek@wp.pl). Zapraszam w imieniu Organizatorów!

9.) W niedzielę 12 maja br. bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się wyborcze Zgromadzenie Parafialne!

Obecnie jest czas na zgłaszanie kandydatów do gremiów parafialnych, a więc do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej.

Chcąc nieco ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których można dokonać zgłoszeń. Te wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie poroszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

10.) Trwa okres składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1,5 % na konkretny, wybrany cel.

W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości 14 092,20 zł. W tym roku ponownie gorąco zachęcam do przekazania 1,5% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1,5 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w rubryce „Informacje uzupełniającenależałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

ks. dr Dariusz Chwastek