Pierwsza Niedziela po Epifanii – Święto Chrztu Pańskiego

Hasło tygodniaCi, którzy dają się prowadzić Duchowi Boga, są synami Boga (Rz 8,14/BE) 

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 16 stycznia o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) Zgodnie z obowiązującymi przepisami, limit osób mogących znajdować się w kościołach wynosi 30% ich pojemności. Nie wliczają się w ten limit osoby zaszczepione i ozdrowieńcy! Chcąc uczynić zadość obowiązujących przepisom, w imieniu Rady Parafialnej uprzejmie proszę o dobrowolne okazywanie paszportów covidowych przy wejściu do budynku kościoła, co pozwoli na uczestnictwo w nabożeństwach większej liczbie osób.

3.) Wraz z Nowym Rokiem wróciły nabożeństwa ewangelickie retransmitowane w telewizji. Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem kanału TVP Kultura. Najbliższe nabożeństwo zostanie nadane 16 stycznia o godz. 8.00 z Parafii ewangelickiej w Skozowie. Gorąco polecam!

4.) Po przerwie świątecznej powracamy do zajęć edukacyjnych w Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym: w najbliższy wtorek i w niedzielę odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży o ustalonych porach.

5.) W najbliższą środę (12 stycznia) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem. Tym razem podejmiemy temat lektury Biblii, a dokładnie interesować nas będą kryteria interpretacji Pisma Świętego (z punktu widzenia współczesnej teologii ewangelickiej).

Spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym, a stosowne zaproszenie wraz z linkiem do aplikacji ZOOM pojawi się wkrótce na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszam!

6.) W czwartek (13 grudnia) odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy analizować 4 rozdział Pierwszego Listu ap. Pawła do Koryntian. Serdecznie zapraszam do domu parafialnego i przed ekrany komputera o godz. 17.00 – spotkania odbywają się w trybie hybrydowym!

7.) Po raz kolejny chciałbym ogłosić, że sprawozdawcze wspólne zebranie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego odbędzie się w kościele po nabożeństwie w niedzielę 23 stycznia (ok. godz. 11.30)!

8.) Przy wyjściu z kościoła dostępny jest harmonogram nabożeństw i spotkań na styczeń. Na stronie internetowej naszej Parafii dostępny jest także w wersji elektronicznej. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowymi planami organizacyjnymi na grudzień!

9.) Polecam również zimowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

10.) W punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła do nabycia są nadal Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2022 „Z Biblią na co dzień”.

11.) W tym samym miejscu można nabyć książkę pt. „Pastor Edmund Hermann Schultz”, autorstwa naszej parafianki – Pani Marii Kaucz. Książka prezentuje postać duchownego, który działał w II połowie XIX w. w Królestwie Polskim. W nowym biuletynie (s. 34-35) znajduje się obszerna recenzja tej pozycji, którą napisała Pani Małgorzta Frysz. Polecam tę pozycję!  

12.) Polecam także aktualne wydanie „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz wszystkie wydawnictwa znajdujące się w punkcie z literaturą (po lewej stronie przy wyjściu z kościoła).

Chciałabym również zachęcić do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2022. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

13.) W pomieszczeniu po prawej stronie – wychodząc z kościoła – do odbioru jest jeszcze kilka paczek dla seniorów, a więc dla osób powyżej 75-go roku życia. Tą akcją rokrocznie obejmujemy wszystkich seniorów w naszej Parafii, toteż jeśli np. są dzisiaj z nami osoby lub ich rodziny, proszę o odbiór gotowej paczki. Zależy nam na tym, żeby wszystkie paczki mogły się znaleźć w rękach tych, dla których zostały przygotowane.

14.) W związku z mijającymi w tym roku ważnymi rocznicami związanymi z naszą Parafią Rada Parafialna w ramach uczczenia jubileuszy postanowiła przygotować kilka mniejszych projektów służących przypomnieniu historii naszej Parafii, uporządkowaniu dokumentów i fotografii.

Jednym z pomysłów jest rozbudowanie naszej strony internetowej o zakładki historyczne m.in. z grupowymi zdjęciami konfirmacji z różnych lat. Zatem zwracam się do Państwa o pomoc w zebraniu kompletu zdjęć. Prosimy o wypożyczenie zdjęć w celu wykonania kopii lub przesłanie do Parafii skanów fotografii z informacją kiedy odbyła się uroczystość.

15.) Tą drogą chciałbym gorąco podziękować za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne, za darowizny na cele kultu religijnego. Bardzo dziękuję także za wszystkie kolekty, czyli te ofiary, jakie składamy przy wyjściu z kościoła po nabożeństwie. Za wszelką ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać!  

16.) Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.30 w sali parafialnej nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Nawiązując do zbliżającego się Powszechnego Tygodnia o Jedność Chrześcijan, prelekcję pt. „Z dziejów wspólnych modlitw o jedność” wygłosi prof. dr hab. Karol Karski.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów!

 

ks. dr Dariusz Chwastek