Trzecia Niedziela po Epifanii

Hasło tygodniaPrzyjdą ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa i zasiądą w Królestwie Boga(Łk 13, 29)

1.) Najbliższe nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie w niedzielę za tydzień, 31 stycznia, jak zwykle o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) W styczniu i w lutym nadal będą nadawane nabożeństwa w telewizji. Jeszcze dzisiaj – w 3. Niedzielę po Epifanii – o godz. 15.50 w programie 3 TVP zostanie nadane nabożeństwo z kościoła w Giżycku. Kazanie wygłosi ks. Krystian Borkowski. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa!

3.) We wtorek 26 stycznia o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Podobnie w niedzielę 31 stycznia br. odbędą się lekcje religii dla dzieci z klas młodszych. W związku z obostrzeniami obowiązującymi w całym kraju lekcje religii odbywają się w trybie pracy zdalnej za pośrednictwem platformy ZOOM!

4.) W środę 27 stycznia br. odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tym razem nawiążemy do hasła bieżącego roku, który – zgodnie z decyzją Synodu Kościoła – jest obchodzony jako „Rok tożsamości luterańskiej”. W czasie spotkania będziemy mówić o tzw. „Znamionach tożsamości ewangelickiej”. Nasze spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy ZOOM. Na stronie internetowej naszej Parafii znajdzie się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie. Gorąco zapraszam na godz. 18.00!

5.) W czwartek, 28 stycznia, o godz. 17.00 w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Na stronie internetowej naszej Parafii znajdzie się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie za pośrednictwem platformy ZOOM. Będziemy analizować 10. rozdział Listu do Rzymian ap. Pawła. Serdecznie zapraszam!

6.) W piątek 29 stycznia o godz. 18.00 również w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej, na które gorąco zapraszam młodzież!

7.) Już dzisiaj chciałbym ogłosić, że sprawozdawcze wspólne zebranie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego odbędzie się w kościele w niedzielę 21 lutego o godz. 12.00.

8.) Polecam także aktualne wydanie „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz wszystkie wydawnictwa znajdujące się w punkcie z literaturą (po lewej stronie przy wyjściu z kościoła).

Zachęcam również do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2021. Osoby chętne mogą zgłosić się w kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

9.) W punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła nadal są do nabycia Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2021 „Z Biblią na co dzień”.

10.) W imieniu Rady Parafialnej uprzejmie proszę parafian, którzy jeszcze tego nie uczynili, o uregulowanie zaległych składek parafialnych za rok 2020 w terminie do 31 stycznia 2021 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kościelnymi (Regulamin Parafialny), opóźnienie we wpłacie składki za dany rok powoduje utratę biernego prawa wyborczego na kolejne 3 lata (2021-2023), a utratę prawa głosu i czynnego prawa wyborczego w kolejnym, czyli obecnym 2021 roku.

Składkę kościelną można opłacić gotówką w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafii.

Gorąco dziękuję wszystkim Osobom, które już uregulowały swoje składki kościelne za miniony, nawet za bieżący rok!

 

ks. dr Dariusz Chwastek