19. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaUzdrów  mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony (Jr 17, 14).

1.) Najbliższe nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę za tydzień – 25 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) W związku z gwałtownie rosnącą liczbą zachorowań spowodowanych koronawirusem, a także biorąc pod uwagę fakt, że Warszawa od soboty (17 października br.) znalazła się w tzw. „czerwonej strefie”, Rada Parafialna kierując się troską o zdrowie wszystkich członkiń i członków oraz sympatyków naszej Parafii, podjęła decyzję o zawieszeniu wszelkich zajęć odbywających się każdego tygodnia w naszym domu parafialnym w ciągu najbliższych trzech tygodni (do 7 listopada br.)!

Nabożeństwa niedzielne będą miały charakter nabożeństw Słowa Bożego (bez sakramentu Komunii Świętej)!

W domu parafialnym, a dokładnie w salach katechetycznych odbywać się będą wyłącznie lekcje religii dla młodszych grup dzieci (które zazwyczaj są dowożone na zajęcia przez rodziców).

Zajęcia dla dzieci z grup wtorkowych wraz z grupą konfirmacyjną będą się odbywać w trybie pracy zdalnej!

W tych trudnych czasach siebie samych, nasze rodziny oraz cały nasz Zbór polecamy opiece, prowadzeniu i mądrości Bożej!  

3.) Polecam jesienny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

4.) Polecam także aktualny nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz wszystkie wydawnictwa znajdujące się w punkcie z literaturą.

5.) Jak co roku, trwa akcja „Prezent pod choinkę”. Jej ideą jest przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. Zachęcamy do udziału w tej akcji poprzez przygotowanie i dostarczenie do Parafii przygotowanych paczek lub poprzez wpłaty datków w kancelarii parafialnej albo na konto. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie www.prezent.cme.org.pl

 

ks. dr Dariusz Chwastek