1. Niedziela pasyjna – Invocavit

Hasło tygodniaSyn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie (1 J 3, 8b).

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne w czwartek 5 marca o godz. 17.30. Nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w sali parafialnej!

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się 8 marca o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.) W poniedziałek 2 marca o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy Al. Solidarności 76 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Odbywa się ono w ramach comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych organizowanych przez trzy warszawskie parafie ewangelickie. Zapraszam gorąco w imieniu gospodarzy.

4.) Również w poniedziałek o godz. 18.00 rozpocznie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

5.) We wtorek 3 marca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

6.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

7.) W środę 4 marca odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30. Jak zwykle ma ono charakter otwarty. Serdecznie zapraszam.

8.) W piątek 6 marca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.) W piątek 6 marca wypada również Światowy Dzień Modlitwy. Tego dnia zaplanowane jest nabożeństwo ekumeniczne, które w tym roku odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego 1. Specjalną liturgię przygotowały chrześcijanki z Zimbabwe. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00, na które zapraszam w imieniu organizatorów.

10.) Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się kolejna – 25-ta, jubileuszowa – edycja akcji charytatywnej „Skarbonka diakonijna”, która od 14 lat ma charakter ekumeniczny. Akcja jest wspólnie prowadzona przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: „Dar Juniora dla Seniora”. Wskazuje ono na potrzebę międzypokoleniowej solidarności i zwraca uwagę na sytuację ludzi starszych i ich codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. „Dar juniora dla seniora” to przykład wrażliwości pokoleń i przesłanie skierowane do przedstawicieli każdej generacji o dostrzeżenie wokół siebie osób słabszych, chorych i niepełnosprawnych.

Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są tekturowe skarbonki, przeznaczone na zbieranie środków finansowych, które Diakonia przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Akcję będziemy prowadzić do Niedzieli Palmowej.

11.) W dniach od 16 do 26 sierpnia br. w Jantarze w woj. pomorskim w ośrodku „Przystań przy lesie” odbywać się będzie obóz wypoczynkowo-rekreacyjny dla młodzieży konfirmacyjnej i pokonfirmacyjnej. Koszt obozu wynosi 1250 zł (obejmuje nocleg, wyżywienie i atrakcje). Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby chętne do wzięcia udziału w obozie mogą zapisywać swoje dzieci w kancelarii parafialnej wraz z wpisowym w wysokości 500 zł do 31 marca 2020 r. Więcej informacji można uzyskać u p. Grzegorza Frydy.

12.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości w wysokości 13 337 zł.

W tym roku ponownie zachęcam do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

 

ks. dr Dariusz Chwastek