Druga niedziela w Adwencie

Hasło tygodnia: Wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze.  (Łk 21,28) 

         1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w najbliższy czwartek – 12 grudnia – o godz. 17.30. Będzie to tygodniowe nabożeństwo Słowa Bożego, które zostanie odprawione w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam!

 

         2.) Natomiast na najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą zapraszam do kościoła w niedzielę za tydzień – 15 grudnia – o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone z gwiazdką dla dzieci.

         3.)  W związku z nadchodzącą gwiazdką dla dzieci przygotowaliśmy  listę na paczki i zwracamy się z prośbą o zapisywanie na nią wszystkich dzieci, które uczestniczą w szkółkach niedzielnych, na zajęciach plastycznych, lekcjach religii i nauki konfirmacyjnej. Podobnie bierzemy pod uwagę dzieci jeszcze młodsze, zgodnie z Państwa i Dzieci życzeniem. Zapisów można dokonać osobiście w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną wysyłając na adres naszej kancelarii wiadomość na ten temat. Przy  zapisywaniu dzieci prosimy o podanie wieku dziecka. Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do niedzieli dzisiejszej do wieczora.

         4.) W poniedziałek 9 grudnia o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie adwentowe członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

         5.) We wtorek 10 grudnia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

         6.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

         7.) W środę 11 grudnia o godzinie 16.30 Koło Pań i Koło Seniorów organizują spotkanie adwentowe, na które zapraszają wszystkich Parafian!

         8.) W piątek 13 grudnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

         9.) Mamy także zaproszenie z Parafii Św. Trójcy w Warszawie na wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków, które odbędzie się w sobotę 14 grudnia w godz. od 10.30 do 13.00 przy ul. Kredytowej 4 (w sali nr 1). Zgłoszeń można dokonywać do dnia dzisiejszego w naszej kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u Pani Elżbiety Byrtek.

         10.) Jak co roku w naszej parafii są do nabycia świece diakonijne akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece dostępne są w kilku kolorach i formach w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

         11.) Również w punkcie z wydawnictwami jest do kupienia Kalendarz Kościelny na rok 2020 oraz książeczka z Biblią na co dzień.

         12.) W tym roku Koło Pań, Komisja Diakonijna naszej Parafii oraz Parafia przygotowały paczki dla wszystkich seniorów (a więc dla osób powyżej 75-go roku życia). Zależy nam na tym, by gotowe paczki jeszcze przed Świętami mogły się znaleźć we właściwych rękach. Dlatego prosimy o odbieranie paczek przy wyjściu z kościoła w pokoju po prawej stronie.

Serdecznie dziękuję Kołu Pań, Komisji Diakonijnej oraz Parafii za przygotowanie paczek z załączonymi życzeniami świątecznymi dla najstarszej generacji naszej Parafii!

         13.) Zachęcam do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2020. Osoby chętne mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

         14.) Chciałabym również gorąco podziękować za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

 

         15.) Wspólne pierwsze posiedzenie Komitetu Parafialnego oraz Rady Parafialnej odbędzie się16 grudnia- poniedziałek- o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków Komitety Parafialnego i Rady Parafialnej.