16. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaOczy wszystkich wpatrują się w Ciebie, a Ty im dajesz pokarm we właściwym czasie. (Ps 145, 15 – BE)

1.) Gorąco zapraszam na nabożeństwo w poniedziałek – 7 października – o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego, w czasie którego kazanie wygłosi świecki kaznodzieja – mgr. teol. Władysław Scholl z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

2.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 13 października – o godz. 10.00. Podczas tego nabożeństwa kazanie wygłosi Ks. Biskup Jan Cieślar – zwierzchnik naszej Diecezji Warszawskiej. Gorąco zapraszam!

3.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbywają się we wtorki oraz w niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorek o godz. 17.15 odbędą się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.   

4.) W najbliższy wtorek – 8 października – o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

5.) W czwartek 10 października w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!

6.) W piątek 11 października br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się także kolejne spotkanie dla młodzieży. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.) Uwadze Zboru polecam nowy, powakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

8.) Podobnie polecam bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego”.

9.) Zarząd Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 8 października 2019 r. o godzinie 14.00 w kościele Parafii Św. Ducha Kościoła Polskokatolickiego przy ul Szwoleżerów 2 w Warszawie.

Osoby zainteresowane ideą ekumeniczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jeśli nie będą mogły uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego, są zaproszone na spotkanie informacyjne (programowo-organizacyjne), które odbędzie się 11 października  2019 r. o godz. 12.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Na tym spotkaniu wszyscy zainteresowani uzyskają wyczerpujące informacje od Zarządu EUTW i wolontariuszy.

 

Dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk

 

Z karty żałobnej

W minionym tygodniu, 2 października, zmarł śp. Andrzej Zacharias, w wieku 84 lat. Zmarły okrył żałobą: żonę, córkę, wnuczkę i prawnuczkę oraz bliższą i dalszą rodzinę. 

Pogrzeb Zmarłego odbędzie się w najbliższy wtorek, 8 października, o godz. 10.00 w kaplicy Halpertów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie.