15. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia Każdą swoją troskę zrzućcie na Niego, ponieważ On troszczy się o was. (1 P 5, 7)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 6 października o godz. 10.00. Będzie to Dziękczynne Święto Żniw. Gorąco zapraszam!

2.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbywają się we wtorki oraz w niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.15 odbędą się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.   

3.) Ponadto, również w najbliższy wtorek – 1 października – o godz. 18.15 rozpocznie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

4.) W środę 2 października odbędzie się spotkanie Koła Pań, które rozpocznie się o godz. 16.30. Tym razem gościem spotkania będzie Pani dr Alfreda Ruzikowska, która wygłosi odczyt pt. „Problemy psychiczne osób w wieku podeszłym”. Każde spotkanie Koła Pań ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszam!

5.) W czwartek 3 października w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!

6.) W piątek 4 października br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się także kolejne spotkanie dla młodzieży. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.) Uwadze Zboru polecam nowy, powakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii! Bardzo dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów, a także zespołowi redakcyjnemu, który przygotował biuletyn do druku!

8.) Polecam także bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego”.

9.) Zarząd Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 8 października 2019 r. o godzinie 14.00 w kościele Parafii Św. Ducha Kościoła Polskokatolickiego przy ul Szwoleżerów 2 w Warszawie.

Osoby zainteresowane ideą ekumeniczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jeśli nie będą mogły uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego, są zaproszone na spotkanie informacyjne (programowo-organizacyjne), które odbędzie się 11 października  2019 r. o godz. 12.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Na tym spotkaniu wszyscy zainteresowani uzyskają wyczerpujące informacje od Zarządu EUTW i wolontariuszy.

 

ks. dr Dariusz Chwastek