13. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaZapewniam was, to, co uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnie uczyniliście.(Mt 25, 40)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 22 września ogodz. 10.00. Gorąco zapraszam!

2.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym będą się odbywać we wtorki oraz w niedzielę o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.00 odbywać się będą zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.   

3.) We wtorek 17 września br. o godz. 18.15 odbędzie się pierwsza po przerwie wakacyjnej próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zapraszam na próby chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

4.) W czwartek 19 wrześniaw sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!

5.) W piątek 20 września br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się także kolejne spotkanie dla młodzieży. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

6.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań we wrześniu. Jak zwykle, plan jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny jest na stronie internetowej Parafii.

         7.) Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i partnerami organizuje konferencję „Tworzymy pokój”, która odbędzie się w Muzeum Polin 16 września 2019 r.

W programie zaplanowano warsztaty, wykłady i debaty z udziałem m.in. biskupów ewangelickich, prymasa, rabina, muftiego i znanych ekspertów. Celem konferencji jest wspólne poszukiwanie form obecności wiary i religii w sferze publicznej, które nie naruszają wolności wyznania i sumienia ludzi o różnych poglądach. Więcej szczegółów na temat konferencji można znaleźć na portalu luteranie.pl i Facebooku. Wstęp wolny. 

 

ks. dr Dariusz Chwastek