Druga Niedziela po Epifanii

Hasło tygodniaZakon został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa(J 1, 17).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się za tydzień – 27 stycznia – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W tę samą niedzielę (27 stycznia br.) o godz. 16.00 w kościele odbędzie się „Nadzwyczajny Koncert Jubileuszowy” z okazji 20-lecia działalności koncertowej zespołu „LA TEMPESTA”

Podczas koncertu zostanie odtworzone oratorium w trzech częściach pt. „Messiah” Georga Fridricha Haendla.

Wystąpią soliści, chór i orkiestra barokowa „LA TEMPESTA”.

WSTĘP WOLNY. Serdecznie zapraszam!

3.)W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie w poniedziałek 21 stycznia br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

4.) Również jutro (w poniedziałek 21 stycznia br.) o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie dr hab. Andrzej Mężyński, który wygłosi prelekcję pt. „Polscy ewangelicy w świecie książki”.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) W najbliższy wtorek 22 stycznia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

6.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

7.)W najbliższą środę, 23 stycznia br., w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Gorąco zapraszam!

8.) W najbliższy czwartek 24 stycznia nie odbędzie się spotkanie biblijne. Ma to związek z trwającym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. Program warszawskiego tygodnia powszechnej modlitwy znajduje się na tablicy informacyjnej w domu parafialnym oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

9.) W piątek 25 stycznia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

10.) W punkcie z literaturą nadal są do nabycia „Kalendarze Ewangelickie”w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2019 „Z Biblią na codzień”.

11.) Chciałbym również zachęcić do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2019. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

12.) W imieniu Rady Parafialnej uprzejmie proszę parafian, którzy jeszcze tego nie uczynili, o uregulowanie zaległych składek parafialnych za rok 2018 w terminie do dnia 30 stycznia 2019 roku.

Zgodnie z obowiązującymi zapisami Regulaminu Parafialnego, opóźnienie we wpłacie składki za dany rok powoduje utratę biernego prawa wyborczego na kolejne 3 lata (2019-2021), a utratę prawa głosu i czynnego prawa wyborczego w obecnym 2019 roku. Składkę kościelną można uiścić gotówką w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafii.

Jednocześnie Rada Parafialna bardzo dziękuje wszystkim osobom, które już uregulowały swoje składki kościelne za miniony oraz bieżący rok!

13.) Dzisiejsza ofiara, którą składamy przy wyjściu z kościoła, w całości zostanie przeznaczona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imieniu Rady Parafialnej z góry dziękuję za każdy złożony datek na ten cel! 

 

ks. dr Dariusz Chwastek