21. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21)

1.)Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w niedzielę za tydzień – 28 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.)We wtorek 23 października br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.)Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

4.)Wśrodę 24 październikabr. wdomu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji.

Z kolei o godz. 17.00 tego samego dnia odbędzie się krótkie spotkanie dla osób, które chciałyby lepiej poznać podstawy wiary ewangelickiej. Gorąco zapraszam!

5.)W czwartek25 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 16 rozdział Księgi).

6.)W piątek 26 października ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.) W sobotę 27 października o godz. 16.00 w warszawskim kościele Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego odbędzie się diecezjalne nabożeństwo z okazji 100 lat odzyskania Niepodległości. Zapraszam w imieniu gospodarza Diecezji Warszawskiej – ks. Biskupa  Jana Cieślara!

8.) Trwa 18-ta już edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki.

9.)W ostatnią niedzielę bieżącego miesiąca(28 października) Koło Pańorganizuje jesienny kiermasz odzieżowy. W związku z tym przedsięwzięciem Koło Pańzaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą przy jego organizacji na sobotę 27 października na godzinę 10-tądo domu parafialnego. Z góry dziękujemy za okazaną pomoci współpracę!

10.)Zachęcam do udziału w tegorocznejkweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie w dniach od 31 października (środa) do 3 listopada (sobota).Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej (tel. 22 632 10 14; pn.- pt. 10.00 – 16.00) lub przy ul. Kredytowej (tel. 22 556 46 60; wt. – czw. 9.00 – 18.00, pt. 9.00 – 16.00).

11.) Uwadze Zboru polecam zarówno plan nabożeństw i spotkań w październiku, jak i bieżący numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, które są dostępneprzy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

12.)Uwadze zboru polecam także wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą. Przy wejściu do kościoła po prawej stronie.

 

ks. dr Dariusz Chwastek