20.  Niedziela po Trójcy Świętej 

Hasło tygodnia„Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem” (Mi 6, 8).

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się wyjątkowo w najbliższą sobotę – 20 października o godz. 17.00. Będzie to nabożeństwo Słowa Bożego odprawione z okazji Święta Reformacji, które zostanie nagrane przez II program Polskiego Radia.

Serdecznie zapraszam!

2.) Z koleinajbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się jak zwykle w niedzielę za tydzień – 21 października o godz. 10.00.

3.) W poniedziałek 15 październikaParafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie zaprasza osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. Spotkanie grupy „Śpiewaj razem z nami” rozpocznie się o godz. 11.00 w sali przy ul. Kredytowej 4.

4.) Również poniedziałek 15 października o godz. 17.30odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. W ramach spotkania pan prof. Karol Karskiwygłosi prelekcję „Ewangelicy polscy wobec odzyskania niepodległości w 1918 roku”. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) We wtorek 16 października br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

6.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

7.) W środę17 październikao godz. 16.00 wdomu parafialnym odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

8.) W czwartek18 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 15 rozdział Księgi).

9.)W piątek 19 października ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

10.) Wczoraj w domu parafialnym odbyło się spotkanie promocyjne związane z wydaniem albumu przedwojennych zdjęć autorstwa Michela Jankiela Juresa. Album ukazuje środowisko ewangelików nowodworskich. Tej tematyce właśnie była poświęcona wystawa, która została otwarta w naszym kościele w kwietniu ubiegłego roku.

Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które poświęciły swój czas i energię angażując się w przygotowania i prowadzenie spotkania. Mam na uwadze również naszą parafialną młodzież!

Szczególnie chciałbym podziękować Pani Marii Kaucz, na barkach której spoczywał główny ciężar przygotowań, i która poprowadziła spotkanie promocyjne.

Album oraz inne wydawnictwa, które ukazały się z inicjatywy i dzięki pracy twórczej Pani Marii Kaucz są do nabycia przy wejściu do domu parafialnego. Polecam i zapraszam!

 11.) Trwa 18-ta już edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Całkowity dochód z dzisiejszej kawiarenki parafialnej młodzież również postanowiła przeznaczyć na akcję „Prezent pod choinkę”.

12.)W ostatnią niedzielę bieżącego miesiąca(28 października) Koło Pańorganizuje jesienny kiermasz odzieżowy. W związku z tym przedsięwzięciem Koło Pańzwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. W imieniu Koła Pań, z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

13.) Uwadze Zboru polecam zarówno plan nabożeństw i spotkań w październiku, jak i bieżący numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, które są dostępneprzy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

14.) Korzystając z okazji, po raz kolejny gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się i wsparły finansowo prace remontowo-modenizacyjne, jakie prowadziliśmy w miesiącach wakacyjnych przy fundamentach domu parafialnego. Ponieważ w trakcie prac okazało się, że musimy nieco zwiększyć ich zakres, zwiększył się także ogólny koszt remontu.

15.) Zachęcam do udziału w tegorocznejkweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie w dniach od 31 października (środa) do 3 listopada (sobota).Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej (tel. 22 632 10 14; pn.-pt. 10.00-16.00) lub przy ul. Kredytowej (tel. 22 556 46 60; wt.-czw. 9.00-18.00, pt. 9.00-16.00).

 

ks. dr Dariusz Chwastek