21. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 12 listopada o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 6 listopada br. o godz. 18.00 w kościele św. Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne (odbywa się ono w ramach comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych). Zapraszam w imieniu gospodarzy.

3.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbywają się w niedzielę oraz we wtorki o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.00 odbywają się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej. 

4.) Ponadto, we wtorek 7 listopada bezpośrednio po lekcji religii odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki.

5.) W środę 8 listopada serdecznie zapraszam do domu parafialnego na wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Tematyka spotkania będzie dotyczyć spraw ostatecznych (przemijanie, śmierć, pamięć zmarłych). Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby.

6.) W czwartek 9 listopada zapraszam na kolejne spotkanie biblijne. Rozpocznie się ono o godz. 17.00. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy czwarty rozdział Księgi).

7.) Również w czwartek 9 listopada, ale o godz. 19.00 w sali KIKu przy ul. Freta 20/24A, Nowe Miasto, klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie organizuje spotkanie pt.500 lat Reformacji. Od kontrowersji  do spotkania. Będzie to debata towarzysząca obchodom 500 lat Reformacji, organizowana w ramach działalności Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie, we współpracy z Fundacją Tygodnika Powszechnego i Fundacją Konrada Adenauera. W rozmowie udział wezmą: prof. Kalina Wojciechowska oraz redaktorzy Krzysztof Dorosz i Sebastian Duda. Rozmowę poprowadzi ks. prof. Andrzej Perzyński. Zapraszam w imieniu organizatorów.

8.) W piątek 10 listopada godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.) W środę 15 listopada o godz. 17.30 odbędzie się wspólne posiedzenie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego. Serdecznie zapraszam.

10.) Z kolei w niedzielę 19 listopada po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się kiermasz jesienny, który organizuje Koło Pań.

11.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań parafialnych na listopad, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

12.) Śladem lat ubiegłych także w bieżącym roku Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe ogłosiła 10-ą edycję konkursu plastycznego „Moje życzenia świąteczne”. W konkursie mogą brać udział dzieci do 12-go roku życia. Technika wykonania prac jest dowolna, rozmiar pracy również. Prace powinny być złożone w kancelarii parafialnej do 15 listopada br. lub wysłane na jeden z trzech adresów podanych w Regulaminie, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Komisja złożona z członków Rady i Zarządu ETO rozstrzygnie konkurs na posiedzeniu Rady ETO – 16 listopada br.

Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową, a dodatkowo kartka zostanie wydrukowana i przygotowana do sprzedaży jeszcze przed Świętami.

Ze szczegółami konkursu można się zapoznać na tablicy ogłoszeń w domu parafialnym lub wchodząc na stronę internetową Parafii.

13.) Gorąco dziękuję za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

14.) Uwadze zboru polecam wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą przy wyjściu kościoła po lewej stronie. Mamy na stanie kilka nowości wydawniczych związanych z jubileuszem Reformacji.

15.) Trwa 17. edycja akcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Szczegółowe wiadomości informujące o całej akcji znajdują się tutaj. Gotowe prezenty można składać w kancelarii parafialnej do niedzieli 21 listopada br.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Całkowity dochód z dzisiejszej kawiarenki parafialnej młodzież również postanowiła przeznaczyć na akcję „Prezent pod choinkę”.

16.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

17.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

 

ks. dr Dariusz Chwastek