20. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem” (Mi 6, 8).

1.) W najbliższy wtorek, 31 października, o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji. Będzie to nabożeństwo Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam! 

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 5 listopada o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

3.) W związku z dniami świątecznymi w bieżącym tygodniu nie odbędą się lekcje religii ani próba chóru parafialnego, ani spotkanie biblijne!

4.) W piątek 3 listopada godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej, na które zapraszam wszystkich zainteresowanych. 

5.) W środę 15 listopada o godz. 17.30 odbędzie się wspólne posiedzenie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego. 

6.) Uwadze zboru polecam wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła (po lewej stronie). Dysponujemy kilkoma nowościami wydawniczymi związanymi z jubileuszem Reformacji.

7.) W sobotę 28 października od godz. 10.00 do 19.00 w kościele i domu parafialnym realizowaliśmy program przygotowany w ramach centralnych obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w prowadzenie poszczególnych punktów programu. Szczególnie dziękuję naszym kościelnym oraz naszej młodzieży, na barkach której spoczywał główny ciężar organizacyjny całego przedsięwzięcia.

8.) Zachęcam do udziału w dorocznej kweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie od 30 października (poniedziałek) do 2 listopada (czwartek). Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej lub przy ul. Kredytowej.

9.) Rozpoczęła się 17. edycja akcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Gotowe prezenty można składać w kancelarii parafialnej do niedzieli 21 listopada br.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Całkowity dochód z dzisiejszej kawiarenki parafialnej młodzież również postanowiła przeznaczyć na akcję „Prezent pod choinkę”.

10.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

11.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

ks. dr Dariusz Chwastek