Hasło tygodnia
Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony,
wybaw mnie, a będę wybawiony (Jr 17, 14).

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w Święto Reformacji, a więc w najbliższy piątek – 31 października o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
2.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbędą się w najbliższy wtorek 28 października o zwykłych porach.
3.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów do wspólnego śpiewania.
Mile widziane będą także osoby, które dotąd miały przerwę w próbach chóru lub jeszcze w ogóle w nim nie śpiewały, a chciałyby spróbować swoich sił. Warto przybyć na wtorkową próbę i zasilić składu chóru parafialnego.
4.) W środę 29 października o godz. 17.00 odbędą się kolejne zajęcia gimnastyczne dla seniorów. Zajęcia jak zwykle poprowadzi Pani Anna Barańska. Zapraszam zarówno dla panie, jak i panów.
5.) W czwartek 30 października zapraszam do sali parafialnej na kolejne spotkanie biblijne. Rozpocznie się ono o godz. 17.00. Tym razem będziemy analizować przypowieść Jezusa o „ziarnie gorczycznym” w świetle przypowieści „o kwasie“. Obie przypowieści znajdują się w 13 rozdziale Ewangelii według św. Mateusza (wiersze 31-35).
6.) Uwadze zboru polecam październikowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, który ukazuje się w każdym miesiącu. Bardzo dziękuję wszystkim autorom za przygotowanie swoich tekstów. Dziękuję także Panu Adamowi Golańskiemu, który przygotował do druku, wydrukował i złożył nowy nr biuletynu. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła.
Do nabycia w punkcie z literaturą jest także najnowszy nr Zwiastuna Ewangelickiego, który również polecam uwadze Zboru!
7.) Już teraz, a więc z pewnym wyprzedzeniem, chciałbym zaprosić na spotkanie Koła Pań, które odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00. Gościem specjalnym będzie Pan redaktor Tadeusz Świątek, który wygłosi prelekcję połączoną z pokazem filmu multimedialnego pt. „Udział ewangelików w przeobrażeniach Warszawy”. W imieniu Koła Pań wszystkich zainteresowanych zapraszam.
8.) Obecnie trwa kolejna edycja akcji „Prezent pod choinkę”. Szczegółowe informacje o akcji, które pozwolą na przygotowanie paczki, są dostępne pod adresem http://cme.org.pl/index.php?D=404.

Zachęcam do włączenia się do akcji.
9.) Śladem lat ubiegłych Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe ogłasza konkurs plastyczny pt. „Moje życzenia świąteczne”. W konkursie mogą brać udział dzieci do 12-go roku życia. Technika wykonania prac jest dowolna, rozmiar pracy również. Prace powinny być złożone w kancelarii parafialnej do 12 listopada br. lub wysłane na jeden z trzech adresów podanych w Regulaminie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Zarówno Regulamin, jak i karta zgłoszenia są do pobrania na stronie głównej. Komisja złożona z członków Rady i Zarządu ETO rozstrzygnie konkurs na najbliższym posiedzeniu Rady ETO – 13 listopada br.
Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową o wartości do 200 zł, a dodatkowo kartka zostanie wydrukowana i przygotowana do sprzedaży jeszcze przed Świętami.
Ze szczegółami konkursu można się zapoznać obok – na tablicy ogłoszeń w domu parafialnym lub wchodząc na stronę internetową Parafii.
10.) Przy wejściu na teren posesji parafialnej wita nas nowa tablica informacyjna. Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować Panom Piotrowi Stolarskiemu i Pawłowi Folgartowi, którzy zadbali o jej solidne przymocowanie do ogrodzenia!

ks. dr Dariusz Chwastek