2.) Dzisiaj (21 czerwca) po nabożeństwie będzie czynna „kawiarenka parafialna”. Gorąco zapraszam do domu parafialnego w imieniu Pań Mirosławy Garczarek i Beaty Adamiak!
Z kolei osoby chętne, by przygotować kawiarenkę w którąś z kolejnych niedziel (w czerwcu lub lipcu), zapraszam do kontaktu z kancelarią parafialną! Można także zapisać się na listę dostępną na tablicy ogłoszeń, na której widnieją możliwe dostępne terminy.
3.) Dzisiaj (21 czerwca) bezpośrednio po nabożeństwie tutaj w kościele odbędzie się zakończenie w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na rozdanie świadectw!
4.) W środę 24 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Członków tego gremium serdecznie zapraszam na posiedzenie!
5.) W czwartek 25 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Zapraszam do włączenia się w studium biblijne! Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną!
W spotkaniu można uczestniczyć również on-line za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Link będzie dostępny w dniu spotkania na stronie internetowej naszej Parafii.
6.) W ramach cyklu modlitewnego, który trwa w całym naszym Kościele, dzisiaj będziemy się modlić za Parafię ewangelicką w Wieluniu.
Swoim zasięgiem obejmuje ona powiat wieluński w południowej części województwa łódzkiego. Parafia ewangelicka w Wieluniu to niewielka społeczność licząca 11 osób. Administratorem Parafii jest bp Jan Cieślar, a także służy w niej diakon Paweł Gumpert Obst. Parafia koncentruje się na regularnych nabożeństwach, które odbywają się w kaplicy kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
7.) Mamy zaproszenie na koncert „Renesans, Reformacja, Radziwiłłowie”, który stanowi część obchodów 250-lecia Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Koncert odbędzie się najbliższą sobotę, a więc 27 czerwca 2026 r. godz. 19.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy Al. Solidarności 74. Wstęp na koncert jest wolny.
Na tablicy ogłoszeń widnieje plakat informujący o wyrzeniu. Zapraszam do udziału w imieniu Organizatorów!
8.) Nasi współwyznawcy z Wrocławia oferują możliwość wynajęcia mieszkania dla studentów. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z kancelarią parafialną. Na tablicy ogłoszeń widnieją szczegóły oferty.
9.) Polecam także aktualne wydanie „Zwiastuna Ewangelickiego”, kwartalnika „Jednota“ oraz inne wydawnictwa znajdujące się w punkcie z literaturą (po lewej stronie przy wyjściu z kościoła).
10.) Chciałbym także gorąco podziękować wszystkim Osobom, które wsparły i nadal regularnie wspierają naszą Parafię darowiznami na cele kultu religijnego. Mam na uwadze wpłaty ofiar dokonane bezpośrednio w kasie parafialnej lub przy wyjściu z kościoła, gdy składamy tzw. kolektę. Podobnie bardzo dziękuję za wpłaty dokonywane poprzez konto bankowe albo poprzez platformę płatniczą Dotpay! Za wszelką Waszą ofiarność serdecznie dziękuję: „Bóg zapłać”!
ks. dr Dariusz Chwastek




