Przedostatnia Niedziela Roku Kościelnego

Hasło tygodniaMy wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym(2 Kor 5, 10a).

1.) Jeszcze dzisiaj – o godz. 12.00 – odbędzie się nabożeństwo z liturgią przystosowaną do udziału dzieci starszych i młodszych. Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziców, dziadków wraz ze swoimi dziećmi!

2.) W niedzielę za tydzień – 26 listopada – o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo spowiednio-komunijne! Będzie to Niedziela Wieczności – ostatnia niedziela bieżącego roku kościelnego. Serdecznie zapraszam!

3.) W związku z Niedzielą Wieczności, za tydzień Rada Parafialna wraz z Kołem Pań odwiedzi groby naszych nieżyjących proboszczów pochowanych na cmentarzu ewangelickim przy ul. Młynarskiej. Odwiedzimy także groby zmarłych członkiń Koła Pań.

Osoby zainteresowane zapraszam do współudziału! Zgromadzimy się na cmentarzu przy bramie głównej (kaplica Halpertów) o godz. 12.30.

4.) Dzisiaj – bezpośrednio po nabożeństwie – w sali parafialnej jak zwykle czynna będzie tzw. „kawiarenka”. Zachęcam do skorzystania z tej oferty!

Z kolei osoby chętne, by przygotować kawiarenkę w którąś z następnych niedziel w grudniu, zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną! Można także zapisać się na listę dostępną na tablicy ogłoszeń, na której widnieją możliwe dostępne terminy.

5.) W poniedziałek 20 listopada o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 (lok. 1) odbędzie się kolejne spotkanie warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego.

Gościem spotkania będzie Pani Alicja Sadomska, która przedstawi sylwetkę Edwarda Aleksandra Rontalera oraz jego działalność patriotyczną i pedagogiczną.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów!

6.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbywają się w niedziele oraz we wtorki o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.15. odbywają się lekcje religii oraz zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.   

7.) Ponadto we wtorek 21 listopada bezpośrednio po lekcjach religii odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki! 

8.) W środę 22 listopada o godz. 18.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej, na które zapraszam jej członków!

9.) W czwartek 23 listopada tradycyjnie o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować 2. rozdział Listu ap. Pawła do Galacjan.

Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym, a stosowne zaproszenie wraz z linkiem do połączenia w aplikacji ZOOM pojawi się w czwartek przed spotkaniem na stronie internetowej naszej Parafii. A zatem zapraszamy do domu parafialnego lub przed ekrany komputerów!

10.) Polecam także jesienne wydanie biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”! Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Można go także czytać w wersji cyfrowej dostępnej na naszej stronie parafialnej:

https://pulawska.luteranie.pl/wp-content/uploads/2023/11/nasza-parafia_07-10.23.pdf

11.) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy akcję „Prezent pod choinkę”, którą prowadziliśmy z myślą o dzieciach w Ukrainie. Wszystkim Osobom, które włączyły się do akcji i przygotowały paczki lub dokonały wpłaty na ten cel składam serdeczne „Bóg zapłać”!

Gorąco dziękuję również naszej młodzieży, która w miniony piątek przygotowała paczki z zebranych w parafii funduszy. Finalnie mamy aż 26 prezentów!

12.) Zachęcam do zgłaszania swoich dzieci na spotkanie z Mikołajem. Gwiazdka parafialna dla dzieci odbędzie się w niedzielę 10 grudnia br.

W związku z tym zwracamy się do Rodziców i Dziadków z prośbą o zgłaszanie w kancelarii parafialnej dzieci, które 10 grudnia otrzymają prezenty. Chcąc mieć orientację, ile będziemy potrzebowali prezentów, ważne jest, by obecność dzieci na gwiazdce została wcześniej zgłoszona!

Oczywiście, jesteśmy otwarci na dzieci uczęszczające na szkółkę niedzielną, na lekcje religii oraz młodzież grupy konfirmacyjnej. Podobnie bierzemy pod uwagę dzieci jeszcze młodsze – zgodnie z Państwa i Dzieci życzeniem.

Zapisów można dokonać również drogą elektroniczną wysyłając na adres naszej kancelarii wiadomość na ten temat (pulawska@luteranie.pl). Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do poniedziałku 4 grudnia br. Przy zapisach pobieramy kwotę w wysokości 40 zł. Drugą część kosztów paczki pokryje nasza Parafia.

Jeszcze raz zachęcam do przyłączenia się do akcji!

13.) Zapraszam do udziału w codziennych REKOLEKCJACH ADWENTOWYCH 2023 ON-LINE, które będą przebiegać pod hasłem „Bóg jest blisko Ciebie”! Żeby wziąć udział w rekolekcjach, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie się w kancelarii parafialnej z podaniem adresu mailowego lub bezpośrednio u ks. Wiktorii Matloch (wiktoria.matloch@luteranie.pl). 

Zapisy będą trwać do środy 23 listopada br. Czym są rekolekcje codzienne? Spotkaniem w grupie on-line w każdą środę w okresie adwentu oraz samodzielną pracą w pozostałe dni.

To jest oferta, która umożliwi przeżywanie Adwentu inaczej niż zwykle! W czasie rekolekcji on-line będzie miejsce na modlitwę, refleksję, studiowanie tekstów biblijnych i wyciszenie oraz na szukanie w nich swojego doświadczenia Boga, który przychodzi do nas. Zapraszamy!

14.) W punkcie z literaturą dostępne są najnowsze egzemplarze „Zwiastuna Ewangelickiego“. Pojawiły się tam również nowe wartościowe pozycje książkowe.

Zwłaszcza polecam nową, pięknie wydaną książkę poświęconą ks. bp. Juliuszowi Burschemu pt. „Juliusz Bursche – myśli, działalność, dziedzictwo”, która została wydana pod redakcją dr. hab. Aleksandra Łupienki.

Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca!

15.) W kontekście końca roku kościelnego w imieniu Rady Parafialnej bardzo gorąco dziękuję wszystkim Osobom za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii na różne cele, a także za opłacone składki kościelne i darowizny na cele kultu religijnego! Za Waszą hojność przyjmijcie serdeczne Bóg zapłać!!     

 

ks. dr Dariusz Chwastek