3. Niedziela przed końcem Roku Kościelnego

Hasło tygodniaBłogosławieni, którzy krzewią pokój, bo oni będą nazwani synami Boga (Mt 5, 9 / BE)

1.) W niedzielę za tydzień – 19 listopada – odbędą się dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne! Pierwsze nabożeństwo rozpocznie się tradycyjnie o godz. 10.00.

Z kolei o godz. 12.00 rozpocznie się nabożeństwo rodzinne z liturgią przygotowaną specjalnie dla dzieci. Na oba nabożeństwa serdecznie zapraszam!

2.) Dzisiaj – bezpośrednio po nabożeństwie – w sali parafialnej czynna będzie tzw. „kawiarenka”. Zachęcam do skorzystania z tej oferty!

Z kolei osoby chętne, by przygotowywać kawiarenki w którąś z następnych niedziel w listopadzie lub grudniu, zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną! Można także zapisać się na listę dostępną na tablicy ogłoszeń, na której widnieją możliwe dostępne terminy.

3.) W poniedziałek 9 października odbędzie się spotkanie „Dinozaurów”, a więc członków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej „Dinozaury”. Zapraszam w imieniu organizatorów do sali parafialnej na godz. 16.00.

4.) Lekcje religii dla dzieci i młodzieży odbywają się w niedzielę oraz we wtorki o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.15. odbywają się lekcje religii oraz zajęcia dla nowej grupy konfirmacyjnej.   

5.) Ponadto, we wtorek 14 listopada bezpośrednio po lekcjach religii odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki! 

6.) W czwartek 16 listopada tradycyjnie o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę 1. rozdziału Listu ap. Pawła do Galacjan.

Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym, a stosowne zaproszenie wraz z linkiem do połączenia w aplikacji ZOOM pojawi się na stronie internetowej naszej Parafii przed spotkaniem. A zatem zapraszamy do domu parafialnego lub przed ekrany komputerów!

7.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania harmonogram nabożeństw i spotkań parafialnych na listopad.

8.) Polecam także jesienne wydanie biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”! Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Można go także czytać w wersji cyfrowej dostępnej na naszej stronie parafialnej:

https://pulawska.luteranie.pl/wp-content/uploads/2023/11/nasza-parafia_07-10.23.pdf

9.) Śladem lat ubiegłych, już po raz 16-ty Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe ogłosiła kolejną edycję konkursu plastycznego „Moje życzenia świąteczne”. W konkursie mogą brać udział dzieci od 4 lat i młodzież do 16-go roku życia. Celem konkursu jest zarówno rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży, fantazji twórczej oraz zdolności plastycznych, jak również pogłębienie znajomości wiary ewangelickiej.

Technika wykonania prac jest dowolna, rozmiar pracy również. Prace powinny być złożone w kancelarii parafialnej do 13 listopada br. (poniedziałek) lub wysłane na jeden z trzech adresów podanych w Regulaminie, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Komisja złożona z członków Rady i Zarządu ETO rozstrzygnie konkurs na specjalnym posiedzeniu Rady ETO – 14 listopada br.

Ze szczegółami konkursu można się zapoznać na tablicy ogłoszeń w domu parafialnym lub wchodząc na stronę internetową Parafii. 

10.) Zapraszam do udziału w akcji „Prezent pod choinkę”! Jak co roku, chcemy zebrać prezenty dla dzieci w najbardziej potrzebujących miejscach w Ukrainie i Rumunii.

Zachęcamy do udziału w tej cennej inicjatywie poprzez przygotowanie i dostarczenie do Parafii przygotowanych paczek lub poprzez wpłaty datków w kancelarii parafialnej albo na konto parafialne. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie www.prezent.cme.org.pl

Akcję będziemy prowadzić jeszcze przez tydzień – do niedzieli 19 listopada br.

11.) Zapraszam do udziału w codziennych REKOLEKCJACH ADWENTOWYCH 2023 ON-LINE, które będą przebiegać pod hasłem „Bóg jest blisko Ciebie”! Żeby wziąć udział w rekolekcjach, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie się w kancelarii parafialnej z podaniem adresu mailowego lub bezpośrednio u ks. Wiktorii Matloch (wiktoria.matloch@luteranie.pl). 

Zapisy będą trwać do środy 23 listopada br. Czym są rekolekcje codzienne? Spotkaniem w grupie on-line w każdą środę w okresie adwentu oraz samodzielną pracą w pozostałe dni.

To jest oferta, która umożliwi przeżywanie Adwentu inaczej niż zwykle! W czasie rekolekcji on-line będzie miejsce na modlitwę, refleksję, studiowanie tekstów biblijnych i wyciszenie oraz na szukanie w nich swojego doświadczenia Boga, który przychodzi do nas. Zapraszamy!

12.) W punkcie z literaturą dostępne są najnowsze egzemplarze „Zwiastuna Ewangelickiego“. Pojawiły się tam również nowe wartościowe pozycje książkowe. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca!

13.) W imieniu Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny zapraszam na Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet, które odbędzie się 18 listopada 2023 r. o godz. 10.00 w Parafii ewangelickiej św. Mateusza w Łodzi.

W czasie spotkania swój monodram pt. „Twarzą w twarz” zaprezentuje pani Cieszka Żółtko. Szczegóły organizacyjne widnieją na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Ze względów organizacyjnych zachodzi potrzeba potwierdzenia uczestnictwa do 12 listopada 2023 r.

14.) W imieniu Rady Parafialnej bardzo gorąco dziękuję wszystkim Osobom, które wsparły finansowo renowację okien w kościele, a także modernizację instalacji centralnego ogrzewania w kościele!!

Na te cele nadal można składać ofiary poprzez wpłatę na konto parafialne (z dopiskiem „OKNA” bądź „OGRZEWANIE”) lub w gotówce w kancelarii parafialnej.

Pięknie dziękuję za zrozumienie naszych wspólnych potrzeb i celów!    

 

ks. dr Dariusz Chwastek