Stary i Nowy Rok

 Hasło tygodnia„Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę Jego (J 1, 14 / BE) 

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo połączone ze Spowiedzią i Komunią Świętą w niedzielę, 2 stycznia 2022 roku o godzinie 10:00. Będzie to nabożeństwo rozpoczynające Nowy Rok 2022.

2.) Od nowego roku wracają również nabożeństwa ewangelickie retransmitowane w telewizji. Już 2 stycznia o godz. 8:00 na kanale TVP Kultura będzie można uczestniczyć w nabożeństwie z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Żorach. Serdecznie zapraszamy!

3.) W czwartek 6 stycznia o godzinie 18:00 w naszym kościele odbędzie się Kolędowe Nabożeństwo Muzyczne pod hasłem „Przychodzi”. Nabożeństwo Słowa Bożego będzie miało odmienną formę liturgiczną oraz uświetni je występ muzyków: Estery Witoszek oraz Jakuba Barańskiego ze Skoczowa. Więcej informacji w wydarzeniu pod linkiem: https://fb.me/e/1BQvHCAli. Serdecznie zapraszam i polecam!

4.) W niedzielę 9 stycznia o godzinie 10:00 odbędzie się nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą, na które już teraz zapraszam!

5.) Chciałbym ogłosić, że sprawozdawcze wspólne zebranie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego odbędzie się w kościele w niedzielę 23 stycznia o godz. 11;30!

6.) Uprzejmie przypominam, że od 15 grudnia br. obowiązują nowe wytyczne, zgodnie z którymi limit osób mogących znajdować się w kościołach wynosi 30% ich pojemności. Nie wliczają się w ten limit osoby zaszczepione i ozdrowieńcy! Chcąc uczynić zadość obowiązujących przepisom, w imieniu Rady Parafialnej uprzejmie proszę o dobrowolne okazywanie paszportów covidowych przy wejściu do budynku kościoła, co pozwoli na uczestnictwo w nabożeństwach większej liczbie osób.

6.) Uwadze Zboru polecam świąteczny nr biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

7.) W punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła do nabycia są również Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2022 „Z Biblią na co dzień”. 

8.) Podobnie jak w ubiegłych latach przygotowaliśmy paczki dla naszych Seniorów (a więc osób powyżej 75-go roku życia). Prezenty są dostępne przy wyjściu z kościoła w pomieszczeniu po prawej stronie wychodząc z kościoła. Do odbioru paczek zapraszam Seniorów lub członków ich rodzin, czyli osoby, które akurat są obecne w kościele lub

 

ks. Grzegorz Fryda