Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

14. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodniaSzczęśliwy człowiek, który znalazł mądrość  i osiągnął zrozumienie. (Prz / BE)

1.) Za tydzień w niedzielę, 12 września o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość Konfirmacji. Nabożeństwo połączone będzie ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Serdecznie zapraszam!

2.) Bezpośrednio po zakończeniu dzisiejszego nabożeństwa odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci uczęszczających na zajęcia lekcji religii w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym znajdującym się na terenie naszej Parafii.  

3.) We wtorek, 7 września, o godzinie 18.30 zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę chóru parafialnego!

4.) W środę, 8 września, o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, które odbędzie się trybie stacjonarnym. Zapraszam członków Rady do Sali parafialnej.

5.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań we wrześniu. Jak zwykle, jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny pozostaje na stronie internetowej Parafii.

6.) W piątek, 10 września, o godzinie 18.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie młodzieżowe.

         7.) W dniach 8-10 października w Pszczynie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. W programie koncerty, seminaria, warsztaty i inne atrakcje. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza Frydy.

8.) Decyzją Rady Parafialnej chcielibyśmy powrócić do organizowania kawiarenek po naszych niedzielnych nabożeństwach. Zatem zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Osoby chętne, by przygotowywać kawiarenki, zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną.

9.) Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie zaprasza do udziału w rekrutacji na stanowisko Sekretarza Parafii. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego dostępne są na stronie internetowej parafii pod adresem www.reformowani.org.pl.

10.) Towarzystwo Biblijne w Polsce zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy o Biblii w Warszawie. Od 11 do 12 września br. (czyli w kolejny weekend) przy Katedrze Metropolitalnej św. Marii Magdaleny na al. Solidarności 52 podstawiony zostanie „Bibliobus”, w którym w godzinach od 9.00 do 18.00 można będzie podziwiać wystawę o Biblii przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stanowisko Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Oprócz tego będzie również ręczna prasa drukarska. Serdecznie polecamy i zachęcamy do wybrania się na przygodę z Biblią w kolejny weekend!

11.) Konsystorz Kościoła zachęca do pomocy uchodźcom docierającym do Polski, organizując zbiórkę ofiar na ten cel. Zebrane środki zostaną przekazane na Fundację Ocalenie, z którą Kościół od lat współpracuje, a pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe. Ofiary z dopiskiem „Ocalenie” można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online dostępnego na stronie www.luteranie.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na ten temat. Zbiórka trwa do 15 września br.

 

ks. Grzegorz Fryda