13. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaCokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście. (Mt 25, 40)

1.) Kolejne nabożeństwo w naszej parafii odbędzie się w niedzielę za tydzień, 5 września, o godzinie 10:00. Będzie to nabożeństwo na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Serdecznie zapraszam!

2.) Za tydzień również bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci uczęszczających na zajęcia lekcji religii w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym znajdującym się na terenie naszej parafii.

3.) W związku z końcówką wakacji i okresu urlopowego w najbliższym tygodniu w naszej parafii nie będą się jeszcze odbywały lekcje religii dla dzieci i młodzieży, próby chóru parafialnego oraz spotkania biblijne.

4.) Zapraszamy na Piknik Czterech Parafii z okazji Zakończenia Wakacji. Odbędzie się on 4 września od godziny 11:00 w kompleksie szkolno-przedszkolnym ETO przy ul. Rosoła 10 w Warszawie. W programie gry, zabawy, poczęstunek oraz wspólna integracja.

Ze względu na sytuację pandemiczną prosimy, aby osoby, które chcą się wybrać na wspólny piknik zgłosiły ten fakt w kancelarii parafialnej lub u naszej katechetki, p. Katarzyny Folgart. Jesteśmy także zachęceni do przyniesienia ze sobą ciast, owoców i napojów.

Osoby chcące się zaangażować się lub pomóc w organizacji tego wydarzenia są proszone o kontakt z ks. Grzegorzem Frydą lub drogą mailową bezpośrednio u koordynatora wolontariuszy Parafii Świętej Trójcy w Warszawie (wolontariat-trojca@luteranie.pl).

5.) W dniach 8-10 października w Pszczynie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. W programie koncerty, seminaria, warsztaty i inne atrakcje. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza Frydy.

6.) Decyzją Rady Parafialnej chcielibyśmy powrócić do organizowania kawiarenek po naszych niedzielnych nabożeństwach. Zatem zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Osoby chętne by przygotowywać kawiarenki zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną.

7.) Kontynuujemy zbiórkę ofiar na rzecz powodzian z niemieckiej parafii Sinzig. To parafia, która wspierała nas w czasie, gdy budowaliśmy nasz dom parafialny. Udało się nam już przekazać kwotę w wysokości 1000 EURO, co zapewne będzie kroplą w morzu potrzeb. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć tę inicjatywę, można to zrobić poprzez pozostawienie ofiary w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe w tytule wpisując „Powódź”. Za każdy dar serca chciałbym podziękować słowami „Bóg zapłać”.

 

ks. Grzegorz Fryda