Pierwsza Niedziela w Adwencie

Hasło tygodniaOto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski (Za 9, 9).

1.) Najbliższe nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę za tydzień – 6 grudnia – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!  

2.) Natomiast jeszcze dzisiaj o godzinie 15.50 w programie 3 TVP odbędzie się retransmisja nabożeństwa z Kościoła Jezusowego w Cieszynie. Kazanie wygłosi proboszcz ks. Marcin Brzóska. Zapraszam do uczestniczenia!

3.) W związku z obostrzeniami obowiązującymi w całym kraju z powodu trwającej epidemii koronawirusa, w domu parafialnych do końca bieżącego roku nie będą się odbywać żadne zajęcia! Rada Parafialna kierując się troską o zdrowie wszystkich członkiń i członków oraz sympatyków naszej Parafii, zawiesiła wszelkie stacjonarne spotkania.

Czynna jest kancelaria parafialna!

4.) Wszystkie lekcje religii dla dzieci od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej, które mają miejsce w niedziele i we wtorki wraz z grupą konfirmacyjną o stałych porach odbywają się w trybie pracy zdalnej za pośrednictwem platformy ZOOM!

5.) W czwartek 3 grudnia o godz. 17.00 w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie biblijne! Na stronie internetowej naszej Parafii znajdzie się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie za pośrednictwem platformy ZOOM.

Kontynuujemy analizę 8. rozdział Listu do Rzymian ap. Pawła. Serdecznie zapraszam!

6.) W piątek 4 grudnia o godz. 18.00 również w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej, na które gorąco zapraszam młodzież!

7.) Wraz z I niedzielą w Adwencie rozpoczynamy kolejną edycję diakonijnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece, które dostępne są w kilku kolorach i formach. Świece dostępne są w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

Tegoroczna akcja jest już 21. edycją ekumenicznego dzieła realizowanego z myślą o dzieciach. Od kilku lat akcja przebiega pod hasłemŚwieca, która tworzy polską wigilię”.Tegoroczna edycja, realizowana w kontekście pandemii i związanych z nią ograniczeń codziennego życia, będzie szczególna. Organizatorzy akcji rozprowadzając świece wigilijne, chcą „pomóc dzieciom i młodzieży w wyrównywaniu szans edukacyjnych, dać nadzieję na lepszy start w dorosłe życie, chronić ich przed marginalizacją i wykluczeniem w życiu społecznym. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci oraz zorganizowane formy wypoczynku“.

8.) W punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła do nabycia są również Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2021 „Z Biblią na co dzień”.

9.) Otrzymaliśmy także zaproszenie z Parafii Św. Trójcy w Warszawie zaadresowane do Dzieci i Rodziców na wspólne pieczenie ciasteczek, które zostało zaplanowane na najbliższą sobotę (5 grudnia) godz. od 11.00. W tym roku odbędzie się ono online poprzez platformę ZOOM. Osoby chętne proszone są o bezpośredni kontakt z panią Elżbietą Byrtek lub panem Grzegorzem Frydą (grzegorz.fryda@luteranie.pl), którzy przekażą odpowiedni przepis (żeby można było się przygotować) oraz link do spotkania. 

10.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy kwotę w wysokości 8 673,60 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących.

11.) Panu kościelnemu Łukaszowi Drzewieckiemu dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejsze nabożeństwo adwentowe. Podobnie dziękuję również Paniom Kornelii Pilch i Urszuli Tomaszewskiej z Koła Pań, które przygotowały wieńce adwentowe w domu parafialnym oraz inne piękne ozdoby adwentowe.

12.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, Drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

 

ks. dr Dariusz Chwastek