Ostatnia Niedziela Roku Kościelnego – Niedziela Wieczności

 Hasło tygodniaNiechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone (Łk 12, 35). 

1.) Najbliższe nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę za tydzień – 29 listopada o godz. 10.00. Wypada wtedy pierwsza niedziela w Adwencie, a więc rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Serdecznie zapraszam!

2.) W związku z obostrzeniami obowiązującymi w całym kraju z powodu trwającej epidemii COVID-19, w domu parafialnych w najbliższych tygodniach nie odbywają się żadne zajęcia! Rada Parafialna kierując się troską o zdrowie wszystkich członkiń i członków oraz sympatyków naszej Parafii, zawiesiła wszelkie spotkania i zajęcia.

Czynna jest jednak kancelaria parafialna!

3.) Wszystkie lekcje religii dla dzieci od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej, które odbywają się we wtorki i niedziele wraz z grupą konfirmacyjną odbywają się w trybie pracy zdalnej!

4.) W poniedziałek 23 listopada 2020 roku o godzinie 18.00 rozpoczynamy nowy cykl comiesięcznych spotkań pt. „Kim jesteśmy?”. Będą to spotkania przeznaczone dla osób, które chcą lepiej poznać Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce oraz naszą Parafię. W ten sposób staramy się wyjść naprzeciw osobom, które myślą o konwersji, a także o osobach wyznania ewangelickiego, które oddaliły się nieco od swojego Kościoła, a teraz chciałyby umocnić więź ze współwyznawcami. Serdecznie zapraszam!

Podczas najbliższego spotkania będzie można usłyszeć o Reformacji i o tym jak to się stało, że przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie znajduje się luterańska Parafia. Będzie miejsce na rozmowę i zadawanie pytań, które wykraczają poza zarysowaną tematykę. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM i będzie miało charakter otwarty. Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie. Gorąco zapraszam!

5.) W środę 25 listopada o godz 18.00 zapraszam na kolejne ze spotkań dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem. W klimacie końca Roku Kościelnego podejmiemy tematykę eschatologii chrześcijańskiej, a więc rozmawiać będziemy o „rzeczach ostatecznych“. Nasze spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy ZOOM. Na stronie internetowej naszej Parafii znajdzie się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie.

6.) W czwartek 26 listopada o godz. 17.00 w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie biblijne! Na stronie internetowej naszej Parafii znajdzie się stosowne ogłoszenie wraz z linkiem, który umożliwi połączenie za pośrednictwem platformy ZOOM.

Kontynuujemy analizę 8. rozdział Listu do Rzymian ap. Pawła. Serdecznie zapraszam!

7.) W piątek 27 listopada o godz. 18.00 również w trybie zdalnym odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej, na które gorąco zapraszam młodzież!

8.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!     

 

ks. dr Dariusz Chwastek