15. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaWszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie (1 P 5, 7).

1.) Kolejne nabożeństwo Słowa Bożego ze Spowiedzią odbędzie się w niedzielę za tydzień – 27 września – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) W najbliższy wtorek, 22 września, o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

3.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.30 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

4.) W czwartek 24 września odbędzie się spotkanie biblijne. Jesteśmy w trakcie analizy 6-go rozdziału Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!

5.) W piątek 25 września o godzinie 18.00 zapraszam na kolejne spotkanie młodzieży szkolnej i studenckiej.

6.) Za dwa tygodnie, 4 października br., a więc w czasie Dziękczynnego Święta Żniw, między innymi odbędzie się kiermasz rzeczy używanych – tzw. „garażówka”. Osoby chcące oddać używany sprzęt domowy (np. używane sprzęty AGD, naczynia szklane i ceramiczne), sztućce, obrusy, serwetki itp., proszone są o przynoszenie tych przedmiotów do kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu naszej w kancelarii parafialnej.

7.) Uwadze Zboru polecam „Ankietę dotyczącą biuletynu parafialnego >>Nasza Parafia<<“, która jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Uprzejmie proszę o wypełnienie anonimowej ankiety! Zarazem bardzo dziękuję tym osobom, które już wypeniły i dostarczyły do kancelarii parafialnej lub do specjalnej urny, która jest wystawiona porzy wyjściu z kościoła.

Akcję ankietową prowadzimy do końca września. Na podstawie Państwa odpowiedzi chcemy się zorientować, jak jest postrzegana nasza praca i jakie są oczekiwania wobec biuletynu!? Z tych podpowiedzi zamierzamy skorzystać już teraz, przygotowując jesienny numer biuletynu!

8.) Jak co roku, rozpoczęliśmy w Parafii akcję „Prezent pod choinkę”. Jej ideą jest przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. To mały gest, który jest w stanie przysporzyć dzieciom wiele radości. Zachęcamy do udziału w tej akcji poprzez przygotowanie i dostarczenie do parafii przygotowanych paczek lub poprzez wpłaty datków w kancelarii parafialnej albo na konto parafialne. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie www.prezent.cme.org.pl

 

ks. dr Dariusz Chwastek