14. Niedziela po Trójcy Świętej

Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego! (Ps 103, 2)

  1. Za tydzień, w niedzielę 20 września br. o godzinie 10:00 odbędzie się nabożeństwo w 15. Niedzielę po Trójcy Świętej. Będzie ono połączone ze spowiedzią i komunią świętą. Serdecznie zapraszamy!
  2. W czwartek, 17 września br. o godzinie 17:00 zapraszamy na Godzinę biblijną. Kontynuujemy rozpoczętą w zeszłym roku przygodę z Listem do Rzymian.
  3. W piątek, 18 września o godzinie 18:00 zapraszamy na Spotkanie młodzieży.
  4. W Dniu Święta Żniw, czyli 4 października br. odbędzie się kiermasz rzeczy używanych “garażówka”. Osoby chcące oddać używany sprzęt domowy, który im się nie przyda, np. sprzęt AGD, naczynia (w tym szklane i ceramiczne), sztućce, obrusy, serwetki itp., proszone są o przynoszenie tych przedmiotów do kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu , który jest dostępny w kancelarii parafialnej.
  5. Do końca września zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej informatora parafialnego „Nasza Parafia”. Zespół redakcyjny stara się przystosować jeszcze bardziej nasz informator do zapotrzebowania parafian. Głos każdego z Państwa jest pomocny!
  6. Wczoraj w Warszawie odbywał się Synod Diecezji Warszawskiej. Pośród wielu ważnych tematów, które były omawiane odbyło się głosowanie dotyczące wyboru Biskupa Diecezjalnego na rozpoczynającą się kadencję. Kandydatami do objęcia tej funkcji byli ks. Michał Makula z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Łodzi oraz urzędujący bp Jan Cieślar z Parafii św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach. Stosunkiem głosów 31-27 wygrał urzędujący Biskup Diecezjalny. Bp Jan Cieślar swoją funkcję będzie pełnił przez kolejne 10 lat.
  7. Z karty żałobnej: W dniu 11 września w wieku zaledwie 63 lat zmarł śp. prof. Janusz Maciuszko – historyk Kościoła, profesor teologii, nauczyciel akademicki, parafianin. W tej trudnej chwili łączymy się w smutku z pogrążoną w żałobie rodziną. O uroczystościach pogrzebowych będziemy informować w późniejszym terminie.