W obecnym czasie wszystkie spotkania w Parafii zostały odwołane. Jednak nie powstrzymuje to młodzieży, by spotykać się wykorzystując dobra współczesnego świata. W każdy piątek o godzinie 18:00 pomimo epidemii grupa 8-12 osób spotyka się przez aplikację ZOOM (aplikacja umożliwiająca prowadzenie wideokonferencji), by wymieniać się doświadczeniami minionego tygodnia, trudów życia w zamknięciu czy też śmiesznych sytuacji związanych z e-learningiem.

Oczywiście nie brakuje miejsca na część merytoryczną. Na trzech dotychczasowych spotkaniach pochylaliśmy się nad historiami biblijnymi z studiując życie Jezusa. Zapoznawaliśmy się bliżej z Jego pobytem na pustyni, a także staraliśmy się wczuć w sytuację, w której pojmano Jezusa z ogrodu Getsemane by postawić go przed Sanhedrynem. Ten wymuszony typ spotkań pozwala nam na wykorzystywanie możliwości, które dotychczas wydawały się nierealne do zrealizowania. Regularnie na spotkaniach pojawiają się osoby, które studiują w Niemczech. Oprócz tego możemy zapraszać gości, którzy nie byliby w stanie pojawić się na spotkaniu w innej formie. Np. 3 kwietnia gościliśmy na spotkaniu Jana Cieślara, polaka mieszkającego i pracującego jako nauczyciel w prywatnym przedszkolu w Zhengzhou w Chinach, który opowiedział nam o tym jak się tam odnalazł, jak wygląda jego życie, jakie są zwyczaje, jacy są ludzie, jak traktowani są obcokrajowcy i wiele innych. Nie zabrakło pytań o radzenie sobie z epidemią wirusa na Dalekim Wschodzie.
W Wielkim Tygodniu młodzież również będzie przeżywać Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne Online, które poprowadzi ks. Marek Bożek z Zielonej Góry. Odbędą się w Wielką Środę o godzinie 20:00, również w aplikacji ZOOM.

do publikacji

Czasy są trudne, ale motywują do wykorzystywania nieosiągalnych dotychczas możliwości! Niemniej jednak, nie możemy się doczekać, kiedy znów będziemy mogli spotkać się na żywo. Zanim to nastąpi zapraszam na kamerki 🙂

Grzegorz Fryda