2. Niedziela po Epifanii

Hasło tygodnia: „Zakon został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.” (J 1,17) 

 1. Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 26 stycznia o godz. 10.00.
 2. Dziś po Nabożeństwie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej pod dyrekcją dr Joanny Korczago.
 3. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbędą się we wtorki i niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o 17.15 odbywają się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.
 4. W najbliższy wtorek – 21 stycznia – o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!
 5. W czwarte- 16 stycznia- w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!
 6. W piątki- 17 stycznia- odbędzie się kolejne spotkanie młodzieżowe w ramach projektu Światowej Federacji Luterańskiej „Razem w Pokoju”. Spotkanie odbywają się w sala Parafii Świętej Trójcy w Warszawie ul. Kredytowa 4 od godz. 17.00 Do wzięcia udziału w tym projekcie całą młodzież gorąco zachęcam.
 7. W dniach od 16-26 sierpnia w Jantarze w woj. pomorskim w ośrodku „Przystań przy lesie” odbywać się będzie obóz wypoczynkowo-rekreacyjny dla młodzieży konfirmacyjnej i konfirmacyjnej. Koszt obozu to 1250 zł (nocleg, wyżywienie, atrakcje). Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne mogą zapisywać swoje dzieci w kancelarii parafialnej wraz z wpisowym w wysokości 500 zł do 31 marca 2020 r. Więcej informacji u p. Grzegorza Frydy.
 8. Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych podchodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok podatkowy 2018. I tak na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy kwotę w wysokości 13 337 zł. Z serca dziękuję wszystkim Osobom, które postanowiły w zeszłym roku przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej! Jak co roku, dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – jak zawsze z myślą o osobach najbardziej potrzebujących.
 9. W imieniu warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zapraszam serdecznie 20 stycznia (poniedziałek) o godz. 17:30. na spotkanie, którego gościem będzie pan prof. dr hab. Stanisław Miściski, który wygłosi prelekcję pt.: “Rola i przyszłość lasów wobec przewidywanych zmian środowiska na całej Ziemi”.  Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej Parafii Świętej Trójcy w Warszawie, ul. Kredytowa 4. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!
 10. W imieniu społeczności akademickiej serdecznie zapraszam na nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się 25 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Broniewskiego 48.
 11. Kolejne spotkanie grupy „ Śpiewaj razem z nami” odbędzie się w poniedziałek- 20 stycznia- o godz. 11.00 w sali Parafii Świętej Trójcy w Warszawie, ul. Kredytowa 4 w sali nr 1 . Podczas tego spotkanie śpiewane są piosenki popularne i sentymentalne.
 12. Po koncercie przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć 2-płytowy album naszego chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy do zakupu w cenie 25,00 zł. Zbliża się czas pasyjny a jedna z płyt zawiera utwory z tego właśnie okresu liturgicznego.
 13. W imieniu Koła Pań i Rady Parafialnej zachęcam do zapisywania się na dyżury kawiarenkowe po nabożeństwach. Zapisów można dokonać drogą e-mailową na adres naszej parafii pulawska@luteranie.pl oraz w kancelarii parafialnej. Jest to bardzo przyjemna forma spędzenia jeszcze chwili po niedzielnym nabożeństwie w gronie rodziny i przyjaciół. By taka forma nie odeszła w zapomnienie zachęcamy do zaangażowania się w jej organizację.
 14. Wspólne posiedzenie Komitetu Parafialnego oraz Rady Parafialnej odbędzie się 6 lutego- czwartek- o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków Komitety Parafialnego i Rady Parafialnej.