20. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ
HASŁO TYGODNIA:
OZNAJMIONO CI, CZŁOWIECZE, CO JEST DOBRE I CZEGO PAN ŻĄDA OD CIEBIE: TYLKO, ABYŚ WYPEŁNIAŁ PRAWO, OKAZYWAŁ MIŁOŚĆ BRATNIĄ I W POKORZE OBCOWAŁ ZE SWOIM BOGIEM (MI 6,8)

1. Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 10 listopada – o godz. 10.00. Gorąco zapraszam!
2. Gorąco zapraszam na nabożeństwo ekumeniczne 4 listopada – o godz. 18.00. do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Kazanie wygłosi prof. teol. Michał Klinger.
3. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbywają się we wtorki oraz w niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorek o godz. 17.15 odbędą się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.
4. W najbliższy wtorek – 5 listopada – o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!
5. W środę – 6 listopada- o godz. 16.30 rozpocznie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Na to spotkanie zaplanowane jest wyjście do sąsiadującego z naszą parafią Centrum Weterana na zwiedzanie Izby pamięci, oraz krótką prelekcję przygotowaną przez
p. Andrzeja Korusa. Spotkanie ma charakter otwarty.
6. W czwartek 7 listopada w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!
7. W piątek 8 listopada br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży.
8. W dniach 9-11 listopada br w Warszawie odbędzie się Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Więcej szczegółów wraz z planem zjazdu znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii oraz na Facebooku. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu naszą młodzież.
9. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Prezent pod choinkę”. Do
10 listopada czekamy w parafii na przygotowane prezenty. W kancelarii jest także możliwość wpisania się na listę i wpłacenia dowolnej kwoty, która w całości zostanie przeznaczona na prezenty dla biednych dzieci z Ukrainy, Rumunii i Białorusi. Szczegóły na ulotkach dostępnych w parafii i na www.prezent.cme.org.pl
10. Fundacja Ewangelickiego Towarzystwa Oświatowego zaprasza
dzieci do wzięcia udziału w XII edycji konkursu plastycznego:„Moje życzenia świąteczne” . Prace prosimy składać w Kancelarii naszej Parafii, lub w sekretariacie szkoły im. Samuela B. Lindego, ul. J.Rosoła 10; w terminie do dnia 11 listopada 2019 r. z dopiskiem „Konkurs ETO”.

Dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk