Trzecia Niedziela przed Końcem Roku Kościelnego
HASŁO TYGODNIA: OTO TERAZ CZAS ŁASKI, OTO TERAZ DZIEŃ ZBAWIENIA. ( 2 KOR 6,2B)

1. Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 17 listopada – o godz. 10.00. Gorąco zapraszam!
2. Spotkanie byłych członków i sympatyków SPME odbędzie się- 11 listopada- o godz. 17. 30
3. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbywają się we wtorki oraz w niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorek o godz. 17.15 odbędą się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.
4. W najbliższy wtorek – 12 listopada – o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki. A także zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!
5. W czwartek 14 listopada w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!
6. Z powodu integracyjnego wyjazdu konfirmantów nie odbędzie się spotkanie młodzieżowe w tym tygodniu. Zapraszamy za 22 listopada o godz. 18.00
7. W dniach 9-11 listopada br w Warszawie odbywa się Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej.
8. Osoby zainteresowane mogą jeszcze wziąć udział w akcji „Prezent pod choinkę”. Paczki oraz wpłaty na nie przyjmowane są w kancelarii parafialnej do 17 listopada. Szczegóły na ulotkach dostępnych w parafii i na www.prezent.cme.org.pl
9. Fundacja Ewangelickiego Towarzystwa Oświatowego zaprasza
dzieci do wzięcia udziału w XII edycji konkursu plastycznego:„Moje życzenia świąteczne” . Prace prosimy składać w Kancelarii naszej Parafii, lub w sekretariacie szkoły im. Samuela B. Lindego, ul. J.Rosoła 10; w terminie do dnia 11 listopada 2019 r. z dopiskiem „Konkurs ETO”.
10. Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego
zaprasza na spotkanie – 18 listopada o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie pani prof. dr hab. Elżbieta Jastrzębowska, która wygłosi prelekcję pt.: „Jerozolima w czasach Chrystusa”. Serdecznie zapraszamy.
11. Diecezjalna Komisja ds. Rodziny oraz Parafia Św. Mateusza w
Łodzi serdecznie zapraszają wszystkie kobiety na kolejne Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet. Odbędzie się ono -30 listopada o godz. 10.00 – w parafii Św. Mateusza w Łodzi. Temat spotkania: „Piękna, silna, szczęśliwa- Kobieta świadoma celu”. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada w kancelarii parafialnej.

Dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk