Pierwsza niedziela w Adwencie

Hasło tygodnia: Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski (Za 9, 9).

            1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w najbliższy czwartek – 5 grudnia – o godz. 17.30. Będzie to tygodniowe nabożeństwo Słowa Bożego, które zostanie odprawione w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam!

            2.) Natomiast na najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą zapraszam do kościoła w niedzielę za tydzień – 8 grudnia – o godz. 10.00.

            3.) W poniedziałek 2 grudnia odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne organizowane w Parafii Świętej Trójcy w Warszawie przy placu Małachowskiego 1. Zapraszam w imieniu gospodarzy na godz. 18.00!

            4.) We wtorek 3 grudnia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

            5.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

            6.) W piątek 6 grudnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

            7.) Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejną edycję diakonijnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece, które dostępne są w kilku kolorach i formach. Świece dostępne są w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

            8.) W środę 11 grudnia o godzinie 16.30 Koło Pań i Koło Seniorów organizują spotkanie adwentowe, na które zapraszają wszystkich Parafian!

            9.) Z kolei w niedzielę 15 grudnia po nabożeństwie będzie mieć miejsce gwiazdka parafialna dla dzieci.

W związku z tym przygotowaliśmy listę na paczki i zwracamy się z prośbą o zapisywanie na nią wszystkich dzieci, które uczestniczą w szkółkach niedzielnych, na zajęciach plastycznych, lekcjach religii i nauki konfirmacyjnej. Podobnie bierzemy pod uwagę dzieci jeszcze młodsze, zgodnie z Państwa i Dzieci życzeniem. Zapisów można dokonać osobiście w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną wysyłając na adres naszej kancelarii wiadomość na ten temat. Przy  zapisywaniu dzieci prosimy o podanie wieku dziecka.  Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do niedzieli 8 grudnia br.

            10.) Mamy także zaproszenie z Parafii Św. Trójcy w Warszawie na wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków, które odbędzie się w sobotę 14 grudnia w godz. od 10.30 do 13.00 przy ul. Kredytowej 4 (w sali nr 1). Zgłoszeń można dokonywać do 8 grudnia w naszej kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u Pani Elżbiety Byrtek.

            11.) Serdecznie dziękuję tym osobom, które przygotowały wieniec adwentowy do sali parafialnej oraz inne piękne ozdoby adwentowe – Paniom Kornelii Pilch, Urszuli Tomaszewskiej i Panu Piotrowi Stolarskiemu!

            12.)  Serdecznie dziękuję wszystkim osobą zaangażowanym w przygotowanie i spakowanie  paczek dla najstarszych członków naszego zboru. W szczególności dziękuję dzieciom, które przygotowały własnoręcznie zrobione mydełka, które są jedną z części prezentu dla naszych seniorów.

            13.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań parafialnych na grudzień, który jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii i przy wyjściu z kościoła. 

            14.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, Drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

 

Dk. Marta Zachraj- Mikołajczyk