18. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego” (1 J 4,21) 

  1. Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedziele za tydzień – 27 października o godz. 10.00. Będzie to uroczyste nabożeństwo z okazji 100. rocznicy powołania duszpasterstwa ewangelickiego w Wojsku Polskim. Będzie ono współprowadzone przez duchownych z Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, a kazanie wygłosi Biskup Kościoła – ks. Jerzy Samiec. Bezpośredni po nabożeństwie z krótkim koncertem wystąpi zespół reprezentacyjny Wojska Polskiego. Gorąco zapraszam w imieniu biskupa Mirosława Woli.
  1. Lekcje religii dla dzieci i młodzieży w naszym Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym odbywają się we wtorki oraz w niedziele o ustalonych porach. Podobnie we wtorki o godz. 17.15 odbędą się zajęcia dla grupy konfirmacyjnej.
  2. W najbliższy wtorek – 22 października – o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam wszystkich.
  3. W środę- 23 października- o godz. 18 rozpocznie się spotkanie dla osób zainteresowanych luteranizmem. Będziemy dalej omawiać temat powszechnego kapłaństwa oraz zapoznamy się z myślą naszego reformatora dotyczącą nauki o dwóch władzach.
  4. W czwartek 24 października w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować I rozdział Listu do Rzymian apostoła Pawła. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00!
  5. W piątek 25 października br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży. Zapraszam wszystkich, zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.
  6. Trwa 19-ta już edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

         Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z     Centrum Misji i Ewangelizacji.

         Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie      przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia       akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten          właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie         rzeczy i przygotuje paczki.

  1. Dzisiaj po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się kiermasz odzieżowy, na który w imieniu Koła Pań serdecznie zapraszam. Gorąco dziękuję Kołu Pań i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do kiermaszu i jego organizację!
  2. Wczoraj na terenie posesji parafialnej oraz w kościele prowadzone były jesienne porządki. Na apel o włączenie się w tę inicjatywę odpowiedziało niespełna 20 osób, które oddawały się intensywnym pracom! W sprzątaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych – zarówno parafianie, jak i sympatycy naszej Parafii Z tego miejsca bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i wspólnie wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii!!
  3. Uwadze Zboru polecam nowy, powakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii

Polecam także bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego”.