12. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi” (Iz 42, 3)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 15 września ogodz. 10.00. Gorąco zapraszam.

2.) W związku z nowym rokiem szkolnym dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami. Wspólnie z p. Katarzyną Folgartbędziemy chcieli zaplanować lekcje religii dla dzieci i młodzieży, którzy w nowym roku szkolnym będę uczęszczać do Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego działającego przy naszej Parafii.  

3.) W poniedziałek 9 września o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) W czwartek 12 wrześniasali parafialnej odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie biblijne. Tradycyjnie rozpocznie się ono o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam!

5.) W piątek 13 września br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się także pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

6.) Zapraszam również młodzież na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME), który odbędzie się w Suwałkach w dniach od 20 do 22 września br. W planie przewidziane są koncerty, przedstawienia, wykłady, warsztaty. Koszt uczestnictwa wnosi 100 zł, do czego należy doliczyć koszty przejazdu. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą kontaktować się z zarówno z Panią dk. Martą Zachraj, jak i z Panem Grzegorzem Frydą(praktykant).

7.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań we wrześniu. Jak zwykle, plan jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny jest na stronie internetowej Parafii.

8.) Polecam także wydarzenia wrześniowe, które będą się odbywać w naszej siostrzanej Parafii Św. Trójcy w Warszawie w kontekście 80. rocznicy zbombardowania i spalenia kościoła.

Szczególnie polecam program religijno-kulturalny w sobotę 14 września oraz niedzielne dziękczynne nabożeństwo o godz. 10.30, które odbywa się na zakończenie remontu kościoła i z okazji podpisania porozumienia o współpracy z katedrą ewangelicką w Berlinie.  

9.) W sobotę 14 września w godzinach 11:00-13:00przy ul. Jana Rosoła 10 odbędzie się HAWAJSKI PIKNIK NA ROZPOCZĘCIE ROKU i DZIEŃ OTWARTY! W programie między innymi: 

  • masaże relaksacyjne,
  • hawajskie rękodzieło,
  • robienie soków z egzotycznych owoców,
  • zabawy wodne i piaskowe,
  • nauka tańca hawajskiego!

W czasie Dnia Otwartego będzie można również obejrzeć placówki prowadzone przez Fundację Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe,porozmawiać z nauczycielami i poczuć atmosferę miejsca.

10.) Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i partnerami organizuje konferencję „Tworzymy pokój” w Muzeum Polin – 16 września 2019 r. W programie zaplanowano warsztaty, wykłady i debaty z udziałem m.in. biskupów ewangelickich, prymasa, rabina, muftiego i znanych ekspertów. Celem konferencji jest wspólne poszukiwanie form obecności wiary i religii w sferze publicznej, które nie naruszają wolności wyznania i sumienia ludzi o odmiennych poglądach. Więcej szczegółów na temat konferencji można znaleźć na portalu luteranie.pl i Facebooku. Wstęp jest wolny, lecz dla zarejestrowanych uczestników przygotowano specjalny pakiet upominków.   

 

ks. dr Dariusz Chwastek