5. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„Łaską przecież jesteście zbawieni przez wiarę. Nie od was więc to pochodzi, lecz jest darem Boga” (Ef 2, 8 – BE). 

1.)Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień– 28 lipca o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) Uwadze Zboru polecam wakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym, a także jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

 

Z karty żałobnej

 W minionym tygodniu, 17 lipca, zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska.

Urodziła się 26 listopada 1931 w Młochówku pod Warszawą. Była córką Aleksandra Enholca, dyrektora Towarzystwa Biblijnego w Polsce w latach 1920-1967. W 1954 ukończyła studia w teologiczne na Wydziale Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Pani Barbara była wieloletnią Dyrektor Generalną Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Z jej inicjatywy ukazał się ekumeniczny przekład Pisma Świętego.

Odchodząc do wieczności, żałobą okryła męża – biskupa Janusza Narzyńskiego, zwierzchnika naszego Kościoła w latach 1975–1991.

Uroczystości żałobne odbędą się w najbliższą sobotę, a więc27 lipca 2019 r.w naszym kościele.Nabożeństwożałobne rozpocznie się o godz. 12.00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz ewangelicko-reformowany przy ul. Żytniej.Przy kościele będzie podstawiony autokar na cmentarz i z powrotem.

 

ks. dr Dariusz Chwastek