19. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodniaUzdrów  mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony (Jr 17, 14).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 14 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.)We wtorek 9 października o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.)Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

4.)W środę 10październikao godz. 17.30 odbędzie sięzebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

5.)W czwartek11 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 14 rozdział Księgi).

6.)W piątek 12 października ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.) W najbliższą sobotę 13 października 2018 r. w godz. 11.00-12.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie promocyjne związane z wydaniem albumu przedwojennych zdjęć autorstwa Michela Jankiela Juresa. Album opracowany przez Panią Marię Kauczukazuje środowisko ewangelików nowodworskich. Tej tematyce właśnie była poświęcona wystawa, którą prezentowaliśmy w naszym kościele od kwietna minionego roku. Serdecznie zapraszamy!  

8.) Uwadze Zboru polecam zarówno plan nabożeństw i spotkań w październiku, jak i bieżący numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, które są dostępneprzy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

9.) Wminioną niedzielętutaj w kościele obchodziliśmy Dziękczynne Święto Żniw, a następnie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu dwóch zespołów –TROMBASTIC I MUSICA TROMBONATA, które wystąpiły  wraz z gośćmi specjalnymi. Z kolei zarówno po nabożeństwie, jak i po koncercie odbywał się piknik parafialny.

Z serca dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i energię angażując się w przygotowania czy to do nabożeństwa, czy do koncertu i pikniku!

10.)Jeszcze raz gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się i wsparły finansowo prace remontowo-modernizacyjne, które prowadziliśmy w miesiącach wakacyjnych przy fundamentach domu parafialnego. Ponieważ w trakcie prac okazało się, że musimy nieco zwiększyć ich zakres, zwiększył się także ogólny koszt remontu.

11.)Na prośbę Zarządu Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekazuję zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 9 października 2018 r. o godzinie 14.00 w nowej siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawieprzy ul. Broniewskiego 48(wejście od ul. Romaszewskiego).    

12.)W ostatnią niedzielę bieżącego miesiąca(28 października) Koło Pańorganizuje jesienny kiermasz odzieżowy. W związku z tym przedsięwzięciem w imieniu Koła Pańzwracam się z prośbą o przekazywanie ubrań, które będą przydatne w organizacji kiermaszu. Z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

13.)Rozpoczęła się kolejna – 18-ta już – edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki.

14.) W poniedziałek 15 października o godz.17.30odbędzie się zebranieWarszawskiego OddziałuPolskiego Towarzystwa Ewangelickiego. W ramach spotkania prof. Karol Karskiwygłosi prelekcję „Ewangelicy polscy wobec odzyskania niepodległości w 1918 roku”. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4.Zapraszam w imieniu organizatorów.

15.)Zachęcam do udziału w tegorocznejkweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie od 31 października (środa) do 3 listopada (sobota).Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej (tel. 22 632 10 14; pn.-pt. 10.00-16.00) lub przy ul. Kredytowej (tel. 22 556 46 60; wt.-czw. 9.00-18.00, pt. 9.00-16.00).

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek