3. Niedziela pasyjna – Oculi

Hasło tygodnia: Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego (Łk 9, 52).

1.) Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w poniedziałek 5 marca o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego. Kazanie wygłosi pastor Mariusz Maikowski. 

2.) Kolejne nabożeństwo pasyjne odbędzie się w czwartek 8 marca o godz. 17.30. Nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w sali parafialnej.

3.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą w kościele odbędzie się za tydzień, 11 marca, o godz. 10.00. Gorąco zapraszam!

4.) W najbliższy wtorek 6 marca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

5.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

6.) W środę 7 marca zapraszam do domu parafialnego na wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30.

7.) W piątek 9 marca br. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej. Zapraszam gorąco!

8.) Jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na jakiś konkretny, wybrany cel.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

9.) Trwa 12 edycja akcji „Skarbonka Diakonijna”. Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Tekturowe skarbonki znajdują się w kościele i w domu parafialnym.

Zebrane środki Diakonia przeznaczy na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość!

10.) Polecam bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

11.) W związku z kiermaszem odzieżowym, planowanym na 15 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań, z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

12.) W imieniu Towarzystwa Biblijnego w Polsce (www.tb.org.pl) serdecznie zapraszam na uroczystość z okazji wydania Biblii Ekumenicznej. W piątek 16 marca br. o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym (Al. Solidarności 74 w Warszawie) odbędzie się nabożeństwo dziękczynne. Z kolei w sobotę 17 marca br. o godz. 11.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym (ul. Kredytowa 1 w Warszawie) będzie mieć miejsce uroczysta prezentacja Biblii Ekumenicznej.

 

ks. dr Dariusz Chwastek