2. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie” (Mt 11, 28). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 2 lipca o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W czwartek 29 czerwca o godz. 17.00 zapraszam na kolejne – i zarazem ostatnie przed przerwą wakacyjną – spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy drugi rozdział Księgi). Gorąco zapraszam!

3.) Uwadze Zboru polecam wakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”! Gorąco dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów, a naszej młodzieży dziękuję za złożenie wydruków w całość. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

4.) Trwają prace budowlane przy wjedzie na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

5.) Zachęcam do obejrzenia wystawy ukazującej sylwetkę i prace Michela Juressa – żydowskiego fotografa przedwojennej społeczności ewangelickiej Nowego Dworu i okolic. Pomysłodawczynią wystawy i jej głównym organizatorem jest Pani Maria Kaucz. Wystawa jest ulokowana we wnętrzu kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. Można ją obejrzeć w niedzielę oraz od poniedziałku do piątku – w czasie pracy kancelarii parafialnej.

6.) Wraz z dzisiejszą niedzielą swoją służbę kończą nasi dotychczasowi kościelni – Panowie Marek Bożek i Sebastian Madejski (studenci teologii ewangelickiej). Na swoim czerwcowym posiedzeniu Rada Parafialna dokonała wyboru nowych osób na stanowisko kościelnych i gospodarzy domu parafialnego. Będą to również dwie osoby i zarazem studenci teologii – Pani Paulina Pacholak i Bartosz Polok (są nam już poniekąd znani – choćby z zaangażowania w ostatnim święcie parafialnym). Mam nadzieję, że nowi kościelni bardzo szybko wciągną się w swoje obowiązki ku pożytkowi naszej Parafii. Życzę im również wiele satysfakcji z tej nowej służby, a także mądrości w łączeniu pracy ze studiami.

Z kolei naszym dotychczasowym kościelnym z serca dziękuję za wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii w ciągu tych minionych niespełna 4 lat. Na dalszą życiową drogę i służbę w Kościele życzymy wytrwałości i otwartości oraz Bożego prowadzenia. Niech dobry Bóg błogosławi czas, który przed nimi, a także ich plany i decyzje.

 

ks. dr Dariusz Chwastek