Nasz Dzień Dziecka powoli staje się wydarzeniem stałym, które zasługuje na miano charakterystycznego dla Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Można śmiało powiedzieć, że wypracowaliśmy sobie już w tej dziedzinie pewną markę. W niedzielę 05.06.2016 po raz trzeci organizowaliśmy plenerową imprezę na zielonej łące w centrum miasta. Duża ilość różnorodnych atrakcji ściągnęła rodziców i dzieci z ekumenicznego, warszawskiego środowiska. W tym roku odwiedziło naszą łąkę co najmniej 60 dzieci w różnym wieku.


Wszystkie konkurencje łączył wspólny temat: DWUNASTU APOSTOŁÓW. Dzieci zbierając stempelki na specjalnie przygotowanych kartach uczestnika, mogły dowiedzieć się czegoś więcej o uczniach Jezusa, rozwiązać krzyżówkę i na końcu odebrać nagrodę.
Przy stanowiskach z imionami Apostołów można było zdobyć wiedzę, różne umiejętności i punkty konkursowe za udział w różnych konkurencjach:
u Piotra: odbywał się turniej badmintona, siatkówka, noszenie jajka na łyżce i woreczków z grochem
u Andrzeja: można było pobawić się piłkami i rzucać kółkiem na słupki
u Jakuba: przykręcaliśmy wkrętarką kolorowe korki i żmudnie tworzyliśmy ekologiczny obraz Róży Lutra. Praca nad tym obrazem będzie kontynuowana w przyszłym roku.
u Jana: malowaliśmy na płocie farbami
u Filipa: była skakanka, hula hop i cuda z ciastoliny
u Bartłomieja: łowiliśmy rybki i rozwiązywaliśmy krzyżówki
u Tomasza: tworzyliśmy ekologiczne zabawki i konstruowaliśmy niezwykłe instrumenty muzyczne
u Mateusza: były nastroje piłkarskie i można było strzelić gola
u Szymona: uczono chodzić na szczudłach i skakać w worku,
u Jakuba: próbowaliśmy celności w strzelaniu z łuku do tarczy
u Judy: urządzono kolorowe fotograficzne atelier

Nie sposób wymienić imion wszystkich osób, które zajmowały się poszczególnymi konkurencjami i różnymi zadaniami. Dodatkowo stanowisko mikrofonowe obsługiwał młody, ale bardzo profesjonalny DJ, a mikrofon dzierżyła niezastąpiona pani Ela Byrtek, która witała dzieci i zapraszała do wspólnej zabawy. W blaskach słońca mieniły się ogromne bańki mydlane, kreowane przez młodych artystów. Za częste eksplozje, rozbłyski i wycie alarmów samochodowych było odpowiedzialne stanowisko fizyczno-chemiczne obsługiwane przez starszą, chętnie eksperymentującą młodzież.
Wokół nas roztaczał się zapach świeżych gofrów. Można było też liczyć na kolorowe, arbuzowe witaminy. Nie można zapomnieć o pysznościach wytrawnych, przygotowanych po drugiej stronie kościoła. Fantastyczny grill, sałatki i pyszne ciasta przygotowane przez Chór Parafialny i Koło Pań pozwoliły nam na dłuższy pobyt w Parafii.
Czerwiec to miesiąc pogodowo kapryśny. Na szczęście i tym razem nie zabrakło słonecznej pogody i radosnej atmosfery. Po raz kolejny aura łaskawie sprzyjała długim pogawędkom rodziców dzieci i znajomych z różnych parafii: Św. Trójcy, Reformowanej i Metodystów. Jest to doskonały sposób na ekumeniczną integrację.
Specjalna organizacja parkingu umożliwiła zaparkowanie samochodów wszystkich uczestników i bezpieczny ich przejazd przez teren parafii. Przekonaliśmy się, że ostatnia zmiana zagospodarowania terenu nie przeszkodziła nam w zabawie.
Mamy ogromną satysfakcję, że nie zaobserwowaliśmy żadnego dziecka bawiącego się samotnie komórką lub tabletem. To znak, że zapewniliśmy dzieciom w różnym wieku fajny czas na powietrzu i w ruchu, a w dodatku “w pogoni za Apostołami”.
Za każdym razem staramy się wprowadzić nowe atrakcje. Tym razem było to majsterkowanie i łowienie rybek. W przyszłym, jubileuszowym roku planowany jest Dzień Dziecka pod hasłem Reformacji. Postaramy się nie zawieźć naszych najmłodszych i już szukamy nowych pomysłów.
Było jak zwykle bardzo kolorowo! Wszyscy wolontariusze dostali jednakowe koszulki w bordowym kolorze z symbolem róży luterskiej. Bardzo cieszy nas-organizatorów, fakt, że tego dnia nie brakowało chętnych do pomocy. Nie było problemu z obsługą wszystkich stanowisk, których było bardzo dużo. Prawie wszystkie konkurencje były wspomagane przez młodzież z obu parafii ewangelickich i studentów CHAT-u.
Wszystkim, którzy włączyli się do organizacji tego dnia – serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Weigle i Ewa Filipp