2. niedziela po Wielkanocy – Misericordias Domini
Hasło tygodnia:
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz oddaje swoje życie za owce. Moje owce słuchają Mojego głosu i Ja znam je, a one idą za Mną. Ja daję im życie wieczne, dlatego nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z Mojej ręki” (J 10, 11a. 27-28a / BE).
1.) W niedzielę za tydzień – 21 kwietnia – odbędą się dwa nabożeństwa! Pierwsze nabożeństwo spowiednio-komunijne rozpocznie się tradycyjnie o godz. 10.00. Zaś o godz. 12.00 rozpocznie się nabożeństwo rodzinne z liturgią przygotowaną specjalnie dla dzieci.
Na oba nabożeństwa serdecznie zapraszam!
2.) Dzisiaj po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Sławomirem Sikorą, który wydał kolejną powieść pt. „Bracia”. Książkę z autografem autora będzie można nabyć po spotkaniu. Rozmowę z ks. Sikorą poprowadzi Pani Bożena Giemza.
W czasie tego spotkania autorskiego nie będzie czynna kawiarenka parafialna”. Na stołach będzie jednak przygotowany poczęstunek – kawa, herbata i ciastka! Gorąco zachęcam do uczestnictwa!
3.) Osoby chętne, by przygotować kawiarenkę w którąś z niedziel w kwietniu lub maju, zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną! Można także zapisać się na listę dostępną na tablicy ogłoszeń, na której widnieją możliwe dostępne terminy.
4.) W poniedziałek 15 kwietnia odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, które rozpocznie się o godz. 17.30 w sali parafialnej nr 1 przy ul. Kredytowej 4.
Prelekcję „Adolf Loewe, wybitny architekt, autor projektu i budowniczy kościoła ewangelicko-reformowanego w Warszawie” wygłosi Pan Krzysztof Bandoła-Skierski. Prelegent zajmuje się Biblioteką Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, jest też pracownikiem socjalnym Diakonii Parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie.
Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu Organizatorów!
5.) Również jutro (15 kwietnia) o godz. 18.00 w sali parafialnej rozpocznie się koleje spotkanie w ramach tzw. „Studium teologicznego”. Cykl comiesięcznych spotkań poświęcony jest teologii jednego z najwybitniejszych myślicieli XX wieku Paula Tillicha.
W grupie osób zainteresowanych protestantyzmem pojawiła się potrzeba wspólnego czytania i rozważania tekstów teologicznych. W szczególności pism, które mają znaczenie dla samorozumienia wiary i religii we współczesnym świecie.
Spotkania i wędrówkę przez teksty prowadzi dr Mateusz Jelinek. Serdecznie zapraszam.
6.) We wtorek 16 kwietnia o ustalonych porach odbędą się lekcje religii, a po zajęciach z dziećmi i młodzieżą o godz. 18.15 rozpocznie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam!
7.) W środę 17 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się kolejne zebranie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu Organizatorów!
8.) W czwartek 18 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie biblijne, w czasie którego rozpoczniemy analizę nowego Listu autorstwa ap. Pawła. Tym razem będzie to List do Efezjan. Zapraszam do włączenia się w studium biblijne!
Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w sali parafialnej. W spotkaniach można uczestniczyć również online za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Link dostępny jest każdorazowo w dniu spotkania na stronie internetowej naszej Parafii oraz na parafialnym Facebooku.
9.) W piątek 19 kwietnia odbędzie się kolejne ze spotkań młodzieżowych, które odbywają się o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów!
10.) Z kolei na sobotę 20 kwietnia 2024 r. zaplanowaliśmy wspólne sprzątanie posesji parafialnej. Planujemy rozpocząć pracę o godz. 10.00. Zapraszam do współpracy wszystkie chętne Osoby!
11.) Natomiast w przyszłą niedzielę (21 kwietnia) Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaprasza na coroczny Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta, który rozpocznie się o godzinie 16.00 pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Gorąco zapraszam w imieniu Organizatorów!
12.) W niedzielę 12 maja br. bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się wyborcze Zgromadzenie Parafialne!
Obecnie jest czas na zgłaszanie kandydatów do gremiów parafialnych, a więc do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej.
Chcąc nieco ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których można dokonać zgłoszeń. Te wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie poroszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!
13.) Polecam aktualny wiosenno-świąteczny numer informatora parafialnego „Nasza Parafia”! Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także można go czytać w wersji cyfrowej dostępnej na naszej stronie parafialnej:
https://pulawska.luteranie.pl/p-content/uploads/2024/03/nasza-parafia_01-03.24.pdf
14.) Jeszcze tylko przez dwa najbliższe tygodnie trwa okres składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1,5 % na konkretny, wybrany cel.
W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości w wysokości 14 092,20 zł. W tym roku ponownie zachęcam do przekazania 1,5% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!
Żeby 1,5 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.
ks. dr Dariusz Chwastek