Niedziela Septuagesimae (70 dni przez Wielkanocą)

Hasło tygodniaNadstaw, mój Boże, ucha i wysłuchaj! (…) Przecież zanosimy przed Tobą błagalne modlitwy nie ze względu na naszą sprawiedliwość, lecz ufni w Twoje wielkie miłosierdzie(Dn 9,18 / BE)

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 20 lutego – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.) Uprzejmie przypominam, że od 15 grudnia br. obowiązują nowe wytyczne, zgodnie z którymi limit osób mogących znajdować się w kościołach wynosi 30% ich pojemności. Nie wliczają się w ten limit osoby zaszczepione i ozdrowieńcy! Chcąc uczynić zadość obowiązujących przepisom, w imieniu Rady Parafialnej bardzo proszę o dobrowolne okazywanie paszportów covidowych przy wejściu do budynku kościoła, co pozwoli na uczestnictwo w nabożeństwach większej liczbie osób.

3.) Ze względu na sytuację pandemiczną w domu parafialnym nadal nie odbywają się kawiarenki parafialne!

4.) Po przerwie związanej z feriami zimowymi powracamy do naszych zajęć w Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym: w najbliższy wtorek i w kolejną niedzielę odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży o ustalonych porach.

5.) W środę 16 lutego o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam naszych Radnych.

6.) W czwartek 17 lutego odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę 6-go rozdziału Pierwszego Listu ap. Pawła do Koryntian.

Tym razem spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym, a stosowne zaproszenie wraz z linkiem do aplikacji ZOOM pojawi się w czwartek na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszam!

7.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na luty. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej naszej Parafii. 

8.) Polecam także aktualne wydanie „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz „Kalendarze Ewangelickie” w postaci książkowej i przewodnik po czytaniach biblijnych na cały 2022 rok „Z Biblią na co dzień”, a także inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą (po lewej stronie przy wyjściu z kościoła).

9.) Polecam zimowy numer informatora parafialnego „Nasza Parafia”, który jest dostępny przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

10.) Rozpoczął się okres składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała sumę w wysokości w wysokości 15 825, 37 zł.

W tym roku ponownie zachęcam do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.                                             11.) Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 21 lutego (poniedziałek) o godz. 17.30 w siedzibie Parafii Ewangelicko-Metodystycznej przy ul. Mokotowskiej 12 (I piętro). Spotkanie poświęcone będzie życiu i działalności ks. prof. Witolda Benedyktowicza, który w 1969-1983 był superintendentem naczelnym Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. Był profesorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, a także prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej. W ubiegłym roku minęła 100. rocznica jego urodzin, zaś w styczniu tego roku – 25. rocznica jego śmierci. Prelekcję prezentować będzie ks. Zbigniew Kamiński.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów!

 

ks. dr Dariusz Chwastek